PRIMERA

Real Madrid i Barcelona nemilosrdno isprašili svoje suparnike

06.05.2017 u 22:47

U 36. kolu Primere favoriti se nisu poskliznuli, Real, Barcelona i Atletico upisali su pobjede, a posebno su uvjerljive bile prve dvije momčadi prvenstva

Barcelona je u subotu na Camp Nou dobila Villarreal sa 4:1, uz dva pogotka Messija (45, 82-pen), dok su po jedan zabili Neymar (21) i Luis Suárez (69). Hrvatski veznjak Ivan Rakitić odigrao je 83 minute za domaćina.

Atletico Madrid, bez ozlijeđenog Šime Vrsaljka, svladao je Eibar sa 1:0 golom Saula Nigueza u 69. minuti.

• +5
Barcelona - Villarreal, 36. kolo Izvor: Reuters / Autor: ALBERT GEA

Real Madrid je u gostima svladao Granadu sa 4:0, a po dva pogotka za Real zabili su James Rodríguez (3, 11) i Álvaro Morata (30, 35).

Trener Reala odmarao je Cristiana Ronalda, Luku Modrića, Tonija Kroosa i Marcela budući da već u srijedu igraju uzrvatnu utakmicu polufinala Lige prvaka protiv gradskog rivala Atletica. Real u goste Atleticu dolazi sa prednošću od 3:0.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Real, a u 45. minuti namjestio je stopostotnu prigodu Lucasu Vazquezu, koji je pucao u vratara Granade.

Nogometaši Sportinga iz Gijona minimalnom 1:0 pobjedom protiv Las Palmasa na svom terenu zadržali su izglede za ostanak u ligi. Strijelac jedinog gola bio je Carlos Carmona u 67. minuti. Duje Čop odigrao je svih 90 minuta za Sporting, dok je Alen Halilović za Las Palmas ušao u igru u 64. minuti.