LIGA PRVAKA - 2. KOLO

Real lako s Ajaxom, ManU spasio bod u 90.

27.09.2011 u 23:30

U drugom kolu Lige prvaka u skupinama A, B, C i D bilo je nekoliko zanimljivih rezultata, a na svim utakmicama pao je barem jedan pogodak

SKUPINA A

Jupp Heynckes i njegovi nogometaši dokazali su da Bayern ima jednu od najjačih momčadi u Europi. Na svom su stadionu u drugom kolu A skupine Lige prvaka pobijedili Manchester City 2:0.

Više od samog rezultata impresivna je bila totalna dominacija bavarske momčadi u sudaru s ponajboljim engleskim nogometnim kolektivom.
Sve su domaći na Allianz Areni riješili u prvom poluvremenu golovima Marija Gomeza u 38. i prvoj minuti sudačke nadoknade. Pospremio je sjajni strijelac u mrežu dva odbijanca nakon što je Joe Hart spašavao svoj gol, pri prvoj prilici čak i dva puta obranivši udarce Riberyja pa Müllera.

Gomez je ovim golovima, prvima u skupini natjecanja ove sezone, došao do brojke od 12 postignutih pogodaka u 12 ovosezonskih nastupa.

U drugom poluvremenu Bayern je kontrolirao igru, ali svejedno opet imao više prilika za gol.

Heynckesova je momčad na ubojitom nizu: ovo je bila njezina deseta uzastopna pobjeda u službenim utakmicama bez primljenog gola. Niz traje od sedmog kolovoza kada je sva tri boda na Allianz Areni neočekivano odnijela Borussia iz Mönchengladbcha pobijedivši 1:0. Otad Manuel Neuer nije primio gol u četirima dvobojima Lige prvaka (dva kvalifikacijska), kao ni u šest bundesligaških. S druge strane, Franck Ribery, koji ponovno igra u fantastičnoj formi i predvodi momčad, i njegovi suigrači zabili su impresivnih 28 golova.

Edin Džeko za goste je igrao do 55. minute, kada ga je zamijenio Nigel de Jong.

Nogometaši Napolija došli su do četvrtog boda i drugog mjesta na ljestvici 2:0 pobjedom nad Villarrealom na svom San Paolu. Sve su igrači Waltera Mazzarrija riješili unutar dvije minute, pogocima Hamšika u 15. i Cavanija u 17. minuti iz 11-erca.

Ovom su se pobjedom Talijani Španjolcima osvetili za lanjsko izbacivanje u 1/16 finala Europa lige.

SKUPINA B

Nogometaši milanskog Intera došli su i do druge pobjede u drugoj utakmici pod vođenjem Claudija Ranierija. U srazu drugog kola B-skupine Lige prvaka u Moskvi su pobijedili CSKA 3:2.

Ovoljetno argentinsko pojačanje iz Lazija, 24-godišnji napadač Mauro Zarate, donio je Milanezima pobjedu golom za konačnih 3:2 u 78. minuti, minutu nakon što je Brazilac u domaćim redovima Wagner Love izjednačio na 2:2.

Inter je inače imao 2:0 vodstvo na poluvremenu zahvaljujući pogocima Lucija i Giampaola Pazzinija, kojeg je Zarate i zamijenio u 49. minuti, dvije minute nakon što je na 2:1 smanjio mladi napadač Moskovljana Alan Džagojev.

Nakon uvodnih pet neuspjeha (4 poraza i remi) na početku sezone, koji su trenera Gian Piera Gasperinija koštali otkaza niti tri mjeseca nakon što je preuzeo posao, europski prvaci iz 2010. godine vezali su dvije pobjede.

U drugom ogledu skupine Trabzonspor je pred svojom publikom remizirao s francuskim prvakom Lilleom odigravši 1:1.

Debitantski nastup u Ligi prvaka pred domaćom publikom Turcima je pokvario Moussa Sow kad je u 30. minuti doveo momčad Rudija Garcije u vodstvo.

Bod turskoj momčadi, iznenađujućem pobjedniku nad Interom na San Siru u prvom kolu, donio je argentinski veznjak Gustavo Colman u 75. minuti iz 11-erca.

CSKA - Inter 2:3

SKUPINA C

Nogometaši Manchester Uniteda prosuli su dva pogotka prednosti i na kraju jedva iščupali bod (3:3) protiv Basela u 2. kolu skupine C Lige prvaka.

Bez ozlijeđenih Rooneyja, Hernandeza, Vidića, Evansa i Smallinga 'crveni vragovi' su u samo dvije minute bacili Basel na koljena na svome Old Traffordu. U glavnim su ulogama bili Danny Welbeck i Ryan Giggs. Potonji je u 16. minuti asistirao, a Welbeck lijevom nogom matirao Yanna Sommera. Već u sljedećoj minuti gledatelji su praktički vidjeli reprizu. Ponovno je asistent bio neuništivi Velšanin, a 20-godišnji Welbeck je još jednom bio strijelac,ovaj put desnom nogom.

No, umjesto da sačuvaju prednost, igrači Alexa Fergusona su je u drugom poluvremenu praktički jednako ekspresno ispustili kao što su je i stekli. Fabian Frei je u 58. minuti smanjio na 2:1, a samo dvije minute kasnije asistirao prezimenjaku Alexanderu za izjednačenje.

Tu, međutim, nije bio kraj Unitedovim mukama. U 75. minuti Antonio Valencia je u kaznenom prostoru srušio Marca Strellera, a Alexander Frei je doveo Basel na rub senzacionalne pobjede. Ipak, engleski se prvak izvukao u posljednjoj minuti kada je Ashley Young zabio glavom nakon ubacivanja Nanija.

U drugoj utakmici skupine Benfica je pogotkom Bruna Cesara slavila s 1:0 na gostovanju kod rumunjskog prvaka Otelul Galatija.

SKUPINA D

Spomenimo kako je u Dinamovoj skupini D Real protiv Ajaxa slavio s 3:0 pogocima Cristiana Ronalda, Kake i Karima Benzeme.

Trojica su spomenutih igrača upisala i asistencije. Najprije je u 25. minuti nakon sjajne akcije Benzema proigrao Ronalda, potom je u 41. minuti Ronaldo pronašao Kaku, da bi u četvrtoj minuti nastavka Kaka asistirao Benzemi.

REZULTATI:

SKUPINA A

Bayern - Manchester City 2:0 (Gomez 38, 45)
Napoli - Villarreal 2:0 (Hamšik 15, cavani 17-11m)

LJESTVICA:

1. Bayern Munchen 2 2 0 0 4:0 6
2. Napoli 2 1 1 0 3:1 4
3. Manchester City 2 0 1 1 1:3 1
4. Villarreal 2 0 0 2 0:4 0

SKUPINA B:

CSKA - Inter 2:3 (Džagojev 45+2, Love 77 / Lucio 6, Pazzini 23, zarate 78)
Trabzonspor - Lille 1:1 (Colman 75-11m / Sow 31)

LJESTVICA:

1. Trabzonspor 2 1 1 0 2:1 4
2. Inter 2 1 0 1 3:3 3
3. Lille 2 0 2 0 3:3 2
4. CSKA Moskva 2 0 1 1 4:5 1

SKUPINA C:

Manchester United - Basel 3:3 (Welbeck 16, 18, Young 90 / F.Frei 58, A. Frei 60, 76-11m)
Otelul Galati - Benfica 0:1 (Cesar 41)