SKUPINA 'SMRTI'

Real i City izbjegli poraze na svom stadionu

06.11.2012 u 23:22

Četvrto kolo nogometne Lige prvaka ponudilo je dvije sjajne utakmice u skupini D. Obje su završile istovjetnim rezultatom 2:2. Real Madrid i Borussia Dortmund bodove su podijelili na Santiago Bernabeuu, a Manchester City i Ajax na Etihadu.

U Madridu je Borussia imala vodstvo u dva navrata, golom Marca Reusa i autogolom Alvara Arbeloe, a Realu je na kraju bod spasio Mesut Özil iz slobodnog udarca u 89. minuti.

U 28. minuti Borussia je okrunila bolju igru na početku, a Reus je torpedirao Ikera Casillasa topovskim udarcem u bliži gornji kut nakon što mu je glavom loptu primirio Robert Lewandowski. Samo šest minuta trebalo je Realu za izjednačenje, a zabio je Pepe glavom iz blizine nakon asistencije Özila.

U novo vodstvo njemački prvak dolazi neposredno prije odlaska na odmor, a gol se pripisuje Arbeloi iako je sve obavio Mario Götze, koji se sjurio u kazneni prostor i prevario Casillasa, ali je lopta posljednjeg dirala Realovog braniča.

Na početku drugog poluvremena Realov je trener zamijenio hrvatskog reprezentativca Luku Modrića i Argentinca Gonzala Higuaina, a umjesto njih uveo Michaela Essiena i Josea Callejona.

Upravo je Callejon zabio već u prvoj minuti nastavka, ali je situacija sumnjivo okarakterizirana zaleđem. U nastavku je Real vršio pritisak, Borussia je prijetila kontrama, a konačnih 2:2 postavio je lijepim slobodnim udarcem Özil s nekih dvadesetak metara malo iskosa s desne strane. Prvi mu je to gol u karijeri iz slobodnog udarca u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju.

Kažimo i da je Ivan Perišić u igru za Borussiju ušao u 80. minuti zamijenivši Ilkaya Gündogana.

Bodom u ovoj utakmici mogu biti zadovoljna oba sastava budući je u drugom susretu Ajax zaustavio City na putu do željene pobjede. Štoviše, vodili su 'kopljanici' dvama golovima Siema De Jonga, a od poraza su 'građane' spasili Yaya Toure i Sergio Agüero. De Jong je zabio dva gola u razmaku od samo osam minuta prvog dijela, dok je Agüero za 2-2 poentirao u 74. minuti prizemnim udarcem s desnicom s ruba kaznenog prostora nakon prethodnog spuštanja lopte glavom od Marija Balotellija.