EL CLASICO

Real i Barcelona remizirali u Madridu

30.01.2013 u 21:00

U prvoj utakmici polufinala španjolskog Kupa kralja Real Madrid na je domaćem terenu odigrao 1:1 s Barcelonom.

Barcelona je u prvom dvoboju Kupa bila bolja momčad i vodila golom Fabregasa od 50. minute, no kažnjena je nakon propuštenih prilika golom Varanea, za konačnih 1:1.

Uskoro opširnije...

Kup kralja, polufinale:

Real Madrid - Barcelona 1:1 (Fabregas 50, Varane 81)

Tijek utakmice:

Kraj - utakmica je završena, uzvrat u Barceloni bit će vrlo zanimljiv

88' - Jordi Alba u sjajnoj prilici, ali Diego Lopez se bacio i obranio njegov udarac

81' - gol za Real! Varane je pogodio glavom nakon asistencije Oezila! Šlag na odličnu utakmicu mladog Francuza!

80' - nova velika prilika za Barcu! Messi je izašao sam pred Lopeza, ali ovaj je uklizao i uzeo mu loptu

79' - Messi zabija gol, ali bilo je zaleđe i pomoćni sudac je to signalizirao

73' - kakva šansa za Barcelonu! Pedro je išao sam od centra, ali njegov udarac otišao je pokraj gola

71' - Modrićev prvi udarac na utakmici s lakoćom su blokirali stoperi Barcelone

70' - Fabregas u novoj šansi! Povratnu je loptu dobio od Alvesa, ali mu odlazi preko noge i šut završava iznad gola

66' - Pique u zadnji čas uklizao ispred Ronalda i tako spasio pogodak nakon odlične lopte s boka Oezila

63' - Alves puca nakon asistencije Inieste, brani Diego Lopez

60' - velika prilika za Real! Modrić je odigrao za Essiena, ovaj sjajno ubacio, ali Ronaldo iz blizine promašuje glavom

58' - Callejon izlazi, u igru ulazi naš Luka Modrić

56' - opet je Fabregas krenuo sam prema golmanu, ali Varane je fantastično uklizao i u zadnji čas izbio loptu

50' - Gol za Barcelonu! Fabregas je ostao sam na asistenciju Xavija i rutinski matirao Lopeza! Velika prednost Katalonaca!

47' - sjajno se Benzema oslobodio, opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla iznad grede

Poluvrijeme - na odmor se ide bez golova, iako su obje momčadi imale izgledne šanse. U drugom očekujemo nastavak vatrometa na terenu...

44' - Ronaldo je probio bok, ali njegova lopta u sredinu nije pronašla Benzemu

35' - velika prilika za Real! Callejon je dobio savršenu loptu u prostor, ubacio u sredinu, ali u gužvi lopta ne dolazi do domaćih napadača i obrana Barce ju na kraju izbija

32' - Messi opalio iz slobodnjaka, metar iznad gola

27' - Benzema je dobio odličnu loptu od Callejona, pucao iz zraka, no trese se tek vanjski dio mreže

24' - Xavi je morao zabiti! Carvalho je izgubio loptu kao zadnji čovjek obrane, Xavi je dobio povratnu loptu od Fabregasa koji je odvukao golmana no Varane je obranio s gol linije

21' - Xavi pogađa gredu iz slobodnjaka! Barca vrlo opasna svaki put kad se približi golu Reala

13' - briljantna asistencija Inieste! Potkopao je loptu preko obrane Reala, Jordi Alba ostao je sam ispred Lopeza, ali promašio je cijeli gol

10' - prva prilika Barce, Fabregas se nakon niza kratkih dodavanja našao na 7-8 metara od gola, no njegov udarac bio je vrlo slab

9' - Essien je ubacio jednu loptu s desnog boka, promijenila je smjer i Pinto ju je jedva izvadio ispod grede i izbacio u korner

1' - Real je furiozno krenuo. Ronaldo je iznudio prekid na rubu kaznenog prostora nakon prekršaja Piquea, opasno je izveo slobodnjak, no silovit udarac Pinto je vješto ukrotio

Sastavi momčadi:

Real Madrid: Lopez; Essien, Carvalho, Varane, Arbeloa; Khedira, Alonso; Callejon, Ozil, Ronaldo; Benzema.

Na klupi: Adan, Kaka, Marcelo, Albiol, Modric, Higuain, Morata

Barcelona: Pinto; Alves, Pique, Puyol, Alba; Busquets, Xavi, Fabregas; Iniesta, Messi, Pedro.