DERBI GOSTIMA

RB Leipzig usred Dortmunda šokirao Borussiju

14.10.2017 u 20:51

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola Bundeslige vodeća Borussia Dortmund je na svom stadionu protiv Leipziga izgubila sa 2:3

Borussia je povela već u 4. minuti preko Aubameyanga, ali ubrzo je uslijedio preokret. Golovima Marcela Sabitzera (10) i Yussufa Poulsena (25) gosti su otišli na odmor sa prednošću 2:1. U 48. minuti novi šok za Borussiju, Sokratis Papastathopoulos je skrivio penal i zaradio crveni karton. Kazneni udarac sigurno je realizirao Jean-Kevin Augustin (49).

U 56. minuti omjer snaga na terenu se izjednačio, jer je isključen igrač Leipziga Stefan Ilsanker. Ubrzo, u 64. minuti, iz penala je Aubameyang smanjio na 2:3.

Do kraja utakmice Borussia je žestoko napadala i stvorilo nekoliko prigoda, ali realizacija i dalje ostaje najveća boljka kluba iz Dortmunda.