old firm

Rangersi ovakvo veselje nisu doživjeli još od ožujka 2012. godine

29.12.2018 u 16:29

U najvećem derbiju škotskog nogometa Rangers je pobijedio Celtic sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih 16 susreta.

Pogodak odluke zabio je Ryan Jack u 30. minuti na asistenciju Ryana Kenta. Jacku je pomogao i Scott Brown kojeg je lopta pogodila i malo promijenila smjer prevarivši Craiga Gordona.

Rangers je posljednju pobjedu u 'Old Firmu' ostvario 25. ožujka 2012. godine pobijedivši 3:2, a nakon toga je Celtic ostvario 12 pobjeda, a tri susreta su završila bez pobjednika.

Za goste je od prve minute zaigrao Filip Benković, nažalost zbog ozljede mišića morao je napustiti teren u 44. minuti. Borna Barišić nije nastupio za Rangerse zbog ozljede, dok je Nikola Katić utakmicu pratio s Rangersove klupe.

Rangers je ovom pobjedom dostigao Celtica i sada oba sastava imaju po 42 boda, no Celtic ima bolju razliku pogodaka, ali i utakmicu manje. Na trećem mjestu je Kilmarnock sa 38 bodova.