KVALIFIKACIJE ZA EP

Pukla petarda; mladi Hrvati i dalje maksimalni

08.11.2017 u 16:24

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zadržala je svoj maksimalan učinak u Skupini 1 kvalifikacija za europsku smotru, pobijedivši nakon Moldove, Bjelorusije i Češke nacionalnu u Velikoj Gorici selekciju San Marina 5:0

Izabranici Nenada Gračana načeli su mrežu gostiju tek na samom kraju prvog dijela, nakon nekoliko dobrih intervencija vratara De Angelisa. Tada je po desnoj strani prošao Jakoliš i silovito pogodio bližu stranu gostujućih vrata.

Igrala se 60. minuta kada je Bočkaj povisio na 2:0 preciznim prizemnim udarcem iz daljine, a Jakoliš je iskoristio prigodu u 69. minuti za svoj drugi pogodak na utakmici.

• +14
Hrvatska - San Marino, U-21, kvalifikacije Izvor: Cropix / Autor: Srdjan Vrancic / CROPIX

Svoj je hat-trick hrvatski napadač upotpunio glavom u 80. minuti, za 4:0, da bi Brekalo prodorom po lijevoj strani u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 5:0. Vrijedi istaknuti kako su Jakoliš i Balić u nastavku pogodili i okvir gola, piše HNS.

Hrvatska se ovom pobjedom bodovno izjednačila s Grčkom na čelu skupine, uz bolju gol-razliku (15:2 naspram 14:1), a sljedeći je na rasporedu upravo međusobni susret, 13. studenoga u Solunu.

Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1: 1. Hrvatska 12 (4), 2. Grčka 12 (4), 3. Bjelorusija 7 (5), 4. Moldova 3 (5), 5. Češka 1 (2), 6. San Marino 0 (3)