LIGA PRVAKA - REZULTATI

PSG se pridružio Bayernu i Juventusu u nokaut fazi; Real Madrid pregazio Galatasaray

06.11.2019 u 23:07

Nogometaši Bayerna, Juventusa i PSG-a izborili su osminu finala Lige nakon susreta 4. kola u srijedu

U skupini A PSG je dva kola prije kraja osigurao osminu finala minimalnom pobjedom (1:0) u Parizu nad Club Bruggesom. Parižani su poveli golom Icardija i očekivala se uvjerljiva pobjeda francuskog prvaka. No, Belgijanci se nisu dali, a u 76. minuti njihov napadač Diagne je promašio kazneni udarac jer je njegov šut s "bijele točke" obranio vratara Navas. Matej Mitrović je ostao na klupi Bruggesa.

Real je na Bernabeu uvjerljivom pobjedom protiv Galatarasaya (6:0) učvrstio drugo mjesto u skupini. Real je već nakon samo 13 minuta vodio s 3:0, uz dva gola Brazilca Rodryga i Ramosa iz penala, a u 45. minuti pogodio je i Benzema, koji je bio strijelac i za 5:0 u 81. minuti. Luka Modrić je ušao u igru u 60. minuti, a u sudačkoj nadoknadi Rodrygo je došao do "hat-tricka" za konačnih 6:0.

PSG vodi s 12 bodova, Real ima 7, Club Brugges 2, a Galatasaray 1 bod.

• +9
Real Madrid - Galatasaray, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: RODRIGO JIMENEZ

Nogometaši Bayerna pobijedili su u 4. kolu skupine B Lige prvaka u Muenchenu pirejski Olimpiacos s 2:0 i dva kola prije kraja osigurali osminu finala, a pogodak za Bavarce polučio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Samo tri dana nakon otkaza treneru Niki Kovaču, Bavarce je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Hans Dieter Flick. Bayern se jako mučio s tvrdom obranom grčkog prvaka sve do 69. minute kada je ubačaj Comana s desne strane Robert Lewandowski znalački skrenuo u mrežu. Na 2:0 u 89. minuti povećao je Ivan Perišić, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Nakon precizne akcije Bayerna lopta je došla do Perišića, koji je s pet metara zakucava u mrežu pirejske momčadi.

• +4
Bayern - Olympiacos, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: LUKAS BARTH-TUTTAS

U ovoj skupini u Beogradu je Tottenham slavio protiv Zvezde s 4:0 i učvrstio se na drugom mjestu.

Bayern je prošao 12 bodova, Tottenham ima 7, Zvezda 3, a Olimpiakos 1 bod.

• +4
Crvena zvezda - Tottenham, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ANDREJ CUKIC

U skupini D u Moskvi je Juventus golom Douglasa Coste u 93. minuti slavio protiv Lokomotiva s 2:1 i također osigurao plasman u osminu finala. Juventus je poveo već u 4. minuti kada je Ronaldo šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey. U 12. minuti stiglo je izjednačenje kada je Aleksej Mirančuk prvo udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je ruski napadač odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu. U trećoj minuti sudačke nadoknade torinski sastav je ipak došao do pobjede zahvaljujući sjajnom prodoru i golu Brazilca Douglasa Coste. Iako nije zabio, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

• +4
Lokomotiv - Juventus, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: SERGEI ILNITSKY

Atletico je gostovao kod Bayera u Leverkusenu i pobjedom je mogao izboriti osminu finala,ali su "colchonerosi" neočekivano izgubili s 1:2. Nijemci su poveli u 41. minuti autogolom Thomasa Parteya, a u 55. minuti Voland je povećao na 2:0 za njemačku momčad, koja do večeras nije imali nijedan bod i samo jedan postignuti gol. U 94. minuti je Morata smanjio na 2:1.

Na ljestvici vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, a Lokomotiv i Bayer po 3 boda.