LIGA PRVAKA - REZULTATI

PSG i Real ostali dužni; blijedi Juve i Mandžo; pali Srna i Šahtar

22.10.2015 u 08:37

Odigrane su utakmice trećeg kola Lige prvaka po skupinama A, B, C i D. U najzanimljivijem susretu na Parku prinčeva u Parizu između PSG-a i Reala mreže se nisu tresle

Utakmica na 'Parku prinčeva' je najavljena kroz sudar dvojice majstora Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića, međutim obojica su zakazala ne pokazavši praktički ništa. 'Kraljevski klub' je doputovao u Pariz bitno oslabljen bez Karima Benzeme, Garetha Balea, Jamesa Rodrigueza i Pepea. Luka Modrić je ušao u igru u 69. minuti nakon što se oporavio od ozljede zadobivene u utakmici protiv Bugarske, dok Mateo Kovačić nije nastupio.

U drugom dvoboju iz ove skupine Malmo je pobijedio Šahtar 1-0. Pogodak odluke zabio je Markus Rosenberg u 17. minuti. Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, no u 56. minutije Nikola Đurđić promašio kazneni udarac. Darijo Srna je odigrao cijeli susret za Šahtar, dok je Eduardo da Silva ušao u igru u 72. minuti.

Pogodak koji je srušio Šahtar

U skupini B Wolfsburg je sa dva gola u drugom poluvremenu pobijedio PSV Eindhoven i preuzeo vodstvo na ljestvici. Strijelci su bili Bas Dost (46) i Max Cruse (57).

U drugom susretu nije bilo pobjednika, CSKA i Manchester United su u Moskvi odigrali 1-1. Moskovljani su poveli u 15. minuti golom Seydoua Doumbije koji je iskoristio odbijanac nakon što je Davi de Gea obranio kazneni udarac Romanu Eremenku. United je izjednačio u 65. minuti golom Antonyja Martiala

U skupini C Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv Astane upisavši pobjedu 4-0. Golove za španjolski sastav zabili su Saul Niguez (23), Jackson Martinez (29), Oliver Torres (63) i Denis Dedečko (89-ag).

gol Martineza za Atletico

Galatasaray je u drugom susretu pobijedio Benficu 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u Europi u posljednjih 11 utakmica. Benfica je povela najbržim golom u Ligi prvaka ove sezone. Nicolas Gaitan je zatresao mrežu turskog sastava nakon 75 sekundi igre. Domaćin je izjednačio u 19. minuti iz jedanaesterca golom Selcuka Inana, a potom je Lukas Podolski u 33. minuti doveo Galatasaray u vodstvo.

U skupini D Manchester City je pobijedio Sevillu 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Kevin de Bruyne u sudačkoj nadoknadi. Sevilla je povela u 30. minuti preko Jevhana Konopljanke, a šest minuta kasnije izjednačio je Adil Rami koji je nesretno zatresao vlastitu mrežu.

Pobjednički gol Cityja

Juventus i Borussia Moenchengladbach su odigrali bez golova. Mario Mandžukić je igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Simone Zaza. Nije to bila pretjerano uzbudljiva predstava, a 'stara dama' je i oštećena u 42. minuti, jer je Dominguez kao zadnji čovjek izgubio loptu, zatim je srušio Morattu i dobio tek žuti karton, a to je bilo za isključenje.