BUNDESLIGA

Prvi poraz Leipziga i 'petica' Bayerna za promjenu na vrhu

10.12.2016 u 18:39

Dosadašnji lider Bundeslige RB Leipzig doživio je prvi poraz sezone na gostovanju kod Ingolstadta (0:1), što je iskoristio Bayern i 'peticom' protiv Wolfsburga preuzeo vodstvo na ljestvici.

Bayern je rutinski stigao do pobjede od 5:0 protiv Wolfsburga kojem je to bio već šesti poraz u zadnjih osam kola i korak je do zone ispadanja.

Golove za bavarski sastav zabili su Arjen Robben (18), Robert Lewandowski (22, 59), Thomas Müller (76) i Douglas Costa (86).

Bayern je iskoristio kiks RB Leipziga koji je na gostovanju kod Ingolstadt izgubio 0:1 upisavši prvi poraz sezone. Pogodak odluke zabio je Roger u 12. minuti.

Korak do poraza bila je i Borussija Dortmund na gostovanju kod Kolna. Domaćin je poveo golom Artom Rudnevsa u 28. minuti i sve do sudačke nadoknade držao je tri boda u rukama. Ipak, Borussija je iščupala remi golom Marca Reusa.

HSV je osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Augsburg 1:0. Gol odluke zabio je Filip Kostić u 68. minuti. Oba sastava zaključila su utakmicu s igračem manje. Kod HSV-a je isključen Lewis Holtby u 44. minuti, a u gostujućim redovima pocrvenio je Dominik Kohr u 66. minuti. Alen Halilović ponovo nije konkurirao za sastav Hamburga.

Na ljestvici vodi Bayern sa 33 boda, koliko ima i RB Leipzig, ali i slabiju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Hertha sa 27 bodova i utakmicom manje, četvrti je Hoffenheim (26), a peti Eintracht našeg Nike Kovača, također sa 26 bodova.