STRAŠNA UTAKMICA

Primorje slomilo Jug i osvojilo Jadransku ligu!

14.04.2013 u 18:42

Vaterpolisti Primorja osvojili su peto izdanje Jadranske lige nakon što su u finalu pobijedili Jug rezultatom 9:8 u Zagrebu

U fantastičnom finalu dvije najbolje europske momčadi odigrale su neizvjesnu utakmicu u kojoj je presudila individualna kvaliteta Primorja, kao i faktor sreće u samoj završnici.

Riječka ekipa bila je ta koja je povela u prvoj četvrtini i došla do prednosti 4:1, da bi se Jug s dva pogotka potpuno vratio do poluvremena. U drugom dijelu Jug je sve preokrenuo i poveo, no zatim su se raspucali pucači Primorja, a Frano Vićan obranio čak dva peterca te su Riječani otišli na 9:7, rezultat s kojim se otišlo u zadnju minutu. Jug je smanjio, ali Azevedo u posljednjem napadu nije pogodio s igračem više i trofej je otišao Primorju.

Primorje je tako po prvi put osvojilo Jadransku ligu. Jug ima jednu titulu, dvije crnogorski Jadran, a prošle godine najbolji je bio Pro Recco.