SRUŠEN REKORD

Primio prvi gol nakon punih 13 utakmica, i to kakav!

26.02.2014 u 10:38

Vratar škotskog nogometnog prvaka Celtica Fraser Forster prekinuo je niz bez primljenog gola koji je trajao čak 1,256 minuta

Forsterovu nevjerojatnu seriju prekinuo je veznjak Aberdeena Jonathan Hayes postigavši sjajan pogodak u 41. minuti susreta 27. kola škotskog prvenstva. Aberdeenu je pomogla činjenica da je Celtic od 13. minute igrao bez isključenog Virgila van Dijka. Do konca utakmice Foster je primio još jedan gol, a Celtic je izgubio utakmicu 1-2.

Posljednji pogodak Forster je primio 23. studenog prošle godine u pobjedi protiv Aberdeena (2-1), a nakon toga je Celtic spojio 13 pobjeda u kojima nije primio gol - Motherwell 5-0, Hibernian 1-0, Heart 2-0, St Johnstone 1-0, Inverness Caledonian Thistle 1-0, Partick Thistle 1-0, St Mirren 4-0, St Mirren 3-0, Hibernian 4-0, Kilmarnock 4-0, St Mirren 1-0, St Johnstone 3-0, Heart 2-0.

Ne primivši gol 1,256 minuta Foster je oborio 43 godine stari škotski rekord kojeg je držala 'jedinica' Aberdeena Bobby Clark sa 1,155 minuta bez primljenog gola.

Svjetski rekord drži brazilski vratar Mazaropi koji je od svibnja 1977. do rujna 1978. na vratima Vasco da Game skupio 1.816 minuta bez primljenog gola. Britanski rekord drži Nizozemac Edwin Van der Sar koji je u dresu Manchester United sakupio 1,302 minuta bez primljenog gola.

Usprkos porazu Celtic je zadržao uvjerljivo vodstvo na ljestvici sa 72 boda, Aberdeen je drugi sa 51 bodom, dok je na trećem mjestu Motherwell sa 47 bodova.