ISKREN DO KRAJA

Predsjednik Liverpoola rekao bolnu istinu koju niti jedan navijač ne želi čuti: To se u ovom trenutku čini kao daleka budućnost

  • Autor: D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 23.05.2020 07:57
  • Objavljeno 23.05.2020 u 07:57
Liverpool - Tottenham

Liverpool - Tottenham

Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Predsjednik Liverpoola Tom Werner ne vjeruje u skori povrataka gledatelja na tribine nogometnih stadiona

Klubovi Premier lige su se ovog tjedna počeli vraćati treninzima u skupinama s ograničenim brojem igrača, s nadom da će sljedećeg mjeseca biti nastavljeno natjecanje. Naravno, bez gledatelja na tribinama.

'U dijelu smo svijeta gdje se nadamo da će u nekom trenutku ljudi ponovn moći sjediti jedan do drugoga i uživati u sportskom iskustvu, ali to se u ovom trenutku čini vrlo dalekom budućnošću', rekao je Tom Werner bolnu istinu u petak za britanski Sky Sports.

Premier liga je u ožujkuk prekinula natjecanje zbog pandemije izazvane širenjem koronavirusa, u trenutku kad su Liverpool dijelile još samo dvije pobjede od teoretske potvrde prvog naslova prvaka Engleske od 1990. Sasvim je izvjesno da će taj naslov proslaviti bez navijača na stadionu.

'Svi se nalazimo u groznoj situaciji, ali nadam se da ćemo jednog dana doći do cjepiva i da ćemo se tada moći vratiti na stadione kako bismo gledali velike nogometaše. No, sigurnost je najvažnija', izjavio je Liverpoolov predsjednik.

Neki igrači su odbili vratiti se treninzima zbog bojazni da ne ugroze svoje i zdravlje njihovih bližnjih. No, Werner je mišljenja da nema razloga za zabrinutost.

'Vjerujem da su protokoli na kojima radi Premier liga takvi da je sigurnije igrati nogomet na praznom stadionu , nego svakodnevno ići u trgovinu. Uvijek postoji mali rizik.'

'Nogometaši su zdrava skupina, a kako znamo, najranjivija skupina su nešto stariji. Testiranja će biti vrlo česta. Najvažnije je da nogometa neće biti, ako znanstvenici i vlada zaključe da to nije sigurno. Nadam se da ćemo ipak naći načina kako da ljudima donosemo malo zabave', zaključio je Werner.

Engleska 1. liga

Arsenal-Watford00:00
Manchester City-Norwich00:00
Burnley-Brighton00:00
Newcastle United-Liverpool00:00
Crystal Palace-Tottenham00:00
West Ham-Aston Villa00:00
Everton-Bournemouth00:00
Chelsea-Wolverhampton00:00
Southampton-Sheffield United00:00
Leicester-Manchester United00:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Liverpool29271182
2.Manchester City28183757
3.Leicester29165853
4.Chelsea29146948
5.Manchester United29129845
6.Wolverhampton291013643
7.Sheffield United281110743
8.Tottenham291181041
9.Arsenal28913640
10.Burnley291161239
11.Crystal Palace291091039
12.Everton291071237
13.Newcastle United29981235
14.Southampton291041534
15.Brighton296111229
16.West Ham29761627
17.Watford29691427
18.Bournemouth29761627
19.Aston Villa28741725
20.Norwich29561821

Sljedeće utakmice