49. izdanje kutije šibica

Prava drama u finalu; Horvat i Luketin donijeli Dobermannu drugi naslov

28.12.2019 u 20:52

Po drugi put, nakon 2015. godine, igrači CB Dobermanna osvojili su ovogodišnje izdanje najstarijeg i najbrojnige malonogometnog turnira u Hrvatskoj. Dobermann je vodio 1:0, ali onda je Novak 18 sekudni prije kraja pogodio za 1:1 te se pristupilo izvođenju penala. Dobermann je bio mirniji te su slavili s ukupnih 5:4

U finalu s malo prilika Dobermann je poveo golom Slovenca Čujeca u 28. minuti nakon lijepe kombinacije i izvedenog kornera, da bi Biberon do poravnanja stigao 18 sekundi prije isteka vremena preko Novaka u situaciji kada su uveli šestog igrača umjesto vratara.

U prve tri serije raspucavanja svi igrači su bili precizni, a onda je Luketin izrastao u junaka zaustavivši pokušaj Jelavića.

Za Dobermann je ovo drugi naslov pobjednika 'Kutije', najbolji je bio i 2015. godine.

• +16
49. Malonogometni turnir Kutija šibica, finale seniora, Biberon Maraska - CB Dobermann Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Pobjednik 13. izdanja veteranskog turnira je momčad Meteorplasta iz Ljutomera koja je također nakon izvođenja sedmeraca svladala Senjak hotele s ukupnih 4-3, nakon 40 minuta igre također je bilo 1-1.

Odigrano je i četvrto izdanje ženskog turnira, a pobjednice su igračice ekipe Konoba Tomić Brač-Beach bar Cool Split koja je u finalu nadigrala Stomatološki centar Flegar sa 2-0.

• +10
Malonogometni turnir Kutija šibica, finale veterana, KMN Meteorplast Ljutomer - Senjak Hoteli Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Božić i Novu godinu čitateljima tportala čestitaju Mia Dimšić, Nina Badrić, Davor Bernardić, Marin Rozić…