dariju ništa nije jasno

Potez Šarića u Clevelandu izazvao kaos: LeBron ga psovao, napadnut i fizički!

02.03.2018 u 08:43

Košarkaši Philadelphije ostvarili su impresivnu pobjedu u gostima kod Clevelanda rezultatom 108:97 koju je obilježio i incident u posljednjim sekundama, jer se Cavaliersima nije svidio koš Darija Šarića u posljednjem napadu kojim je prekršio nepisano pravilo...

Mladi 23-godišnji hrvatski reprezentativac odigrao je još jednu solidnu utakmicu u kojoj je za 29 minuta zabio 16 koševa (šut iz igre 5-13, trice 2-5) od čega ključnu tricu u zadnjim minutama susreta te je tome dodao devet skokova, u važnoj pobjedi protiv jedne od najmoćnijih momčadi NBA lige.

Philadelphia je sada sa 33 pobjede i 27 poraza šesta u Istočnoj konferenciji. Najbolji strijelac Philadelphije bio je J.J. Redick sa 22 koša, a Joel Embiid je dodao 17 uz 14 skokova. Ben Simmons je ubacio 18 koševa.

No, posljednji ubačaj Šarića tj. zakucavanje - kada se obrana Cavsa povukla - izazvao je kontroverzu. Naime, zakucao je u 12 sekundi prije kraja umjesto da drži loptu i pusti da vrijeme istekne. U američkoj profesionalnoj košarci postoji nepisano pravilo prema kojem se u takvoj situaciji u zadnjem napadu ne ide na pogodak.

LeBron James koji je tijekom susreta upisao 30 koševa, devet skokova i osam asistencija strašno se naljutio i obasipao psovkama našeg košarkaša, a Jordan Clarkson ga je i fizički napao te ga loptom pogodio u leđa. Očito doprvaci NBA lige nisu mogli podnjeti takvo poniženje pred svojim navijačima...

Suci su zatim morali smiriti igrače obje momčadi da ne dođe do masovne tučnjave, a Dariju koji očito ne zna za ovo nepisano pravilo u prvi tren ništa nije bilo jasno.

Čak mu se obratio i suigrač Joel Embiid pokušavajući ga smiriti i pitati 'što to radi'? Naime, zbog ovog koša na društvenim je mrežama nastala prava pomutnja jer je poznato kako je Philadelphia nedavno započela kampanju u kojoj su na reklamnim panoima otvoreno poslali poruku LeBronu da im se u ljeto - kada postane slobodan igrač - pridruži.

Naučit će do sljedeće utakmice...

Što se ostalih utakmica tiče treba reći kako su Los Angeles Lakersi uvjerljivo 131:113 nadigrali Miami u gostima, a do pobjede ih je predvodio Isaiah Thomas sa 29 koševa. Julius Randle je dodao 25 koševa, Brandon Ingram 19, a Kentavious Caldwell-Pope 18. Mladi hrvatski centar Ivica Zubac je u 17 minuta na terenu zabio šest koševa (šut iz igre 1/3) i upisao tri skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.