Logo (1)

labuđi pjev

Portugalci sredili Mađare i 'pogurali' Slovence u polufinale Europskog prvenstva

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 22.01.2020 18:27
  • Objavljeno 22.01.2020 u 18:27

Rukometaši Portugala u posljednjoj su utakmici skupine II pobijedili Mađarsku 34:26 i tako su osigurali Sloveniji plasman u polufinale Europskog prvenstva

Portugalci su odigrali fantastičnu utakmicu i pobijedili nominalne favorite Mađare. Tako su Portugalci presudili tko ide u polufinale, a to su Norveška i Slovenija koji će u međusobnom susretu odlučiti o pobjedniku skupine.

Već od prve minute Portugal je imao prednost, Mađari nikako nisu mogli uhvatiti ritam. Na poluvremenu su Portugalci imali vodstvo 16:14, a u nastavku su mirno priveli utakmicu kraju.

• +5
Rukomet, EP, Mađarska-Portugal, 22.1.2020. Izvor: Profimedia / Autor: Jonathan NACKSTRAND / AFP / Profimedia

Konačan rezultat ovog susreta bio je 34:26.

Belone Moreira vodio je Portugal do pobjede sa sedam golova, dok je su kod Mađara najefikasniji bili Balogh i Banhidi s po pet golova.