IGRAČ GLUMIO VRATARA

Porto s puno sreće došao do sjajnog rekorda

08.01.2012 u 10:40

U derbiju 14. kola portugalskoga nogometnog prvenstva Sporting i Porto u Lisabonu su odigrali utakmicu bez golova

Domaći su nogometaši blago dominirali utakmicom, no pobijediti su mogli i gosti s obzirom na to da je udarac mladoga kolumbijskog napadača Jamesa Rodrigueza u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremna na crti gola domaćeg vratara Ruija Patricija pogodio Portova braniča Nicolasa Otamendija.

Najbolji pojedinci u redovima obiju momčadi bili su vratari, posebice Portov Brazilac Helton.

Nogometaši Porta, aktualni državni prvaci, odigrali su i 53. utakmicu u nizu bez poraza u nacionalnom prvenstvu. Izjednačili su time svoj povijesni rekord, koji mogu prestići idućeg vikenda u domaćem dvoboju protiv Rio Avea.

Posljednji su poraz u Primeiri doživjeli upravo na Sportingovu Joao da Alvalade stadionu. Slavila je lisabonska momčad 28. veljače 2010. godine 3-0.

Pobijede li sutra u gostima Uniao iz Leirije, nogometaši Benfice svrgnut će najveće rivale s vrha ljestvice. Nije slavna lisabonska momčad bila ondje od kraja sezone 2009/10, koju je završila kao prvak.