NLB LIGA

Porazom od FMP-a Zadar sve dalje od Final Foura

27.02.2009 u 20:20

U dvoboju 23. kola regionalne košarkaške lige igrači Zadra doživjeli su poraz na gostovanju kod FMP-a. Domaćini su slavili sa 82:78 (28:11, 20:24, 17:19, 17:24)

Košarkaši Zadra poraženi su na gostovanju u Beogradu od FMP-a rezultatom 82:78, te su napravili veliki korak unazad na putu prema Final Fouru. Zadrani su jako loše ušli u utakmicu a u prvoj su četvrtini za domaćinima zaostali za 17 koševa. Nakon toga Zadrani su se malo pribrali, do poluvremena došli do 'minus 13': Dobili su i sljedeće dvije četvrtine, čak stigli i do 'minus jedan' (70:69), ali poraz ipak nisu uspjeli izbjeći.

Ovim porazom izgledi Zadra za odlazak na Final four bitno su umanjeni jer glavni konkurenti, Cibona i Hemofarm, morali bi do kraja NLB lige izgubiti dvije utakmice, a Zadar pobijediti u svim preostalima da bi ušao među četiri najbolje momčadi.

Kod Zadra najbolji pojedinac bio je Todor Gečevski sa 20 postignutih koševa i 11 skokova. Domaćina su do pobjede predvodili Nemanja sa 21 i Labović sa 18 postignutih koševa.