PRVI GOL U SEZONI

Pogodak Bilića u trijumfu Sporting Gijona

04.10.2009 u 19:48

U šestom kolu španjolskog nogometnog prvenstva u strijelce se upisao i Mate Bilić. On je postigao posljednji pogodak u pobjedi Sporting Gijona protiv Mallorce (4:1)

Španjolski nogometni prvoligaš Villarreal nastavio je niz loših rezultata, danas je u 6. kolu na domaćem terenu protiv Espanyola odigrao neodlučeno 0:0.

Villarreal je od 15. minute imao igrača više nakon što je isključen branič Espanyola Juan Forlin, no nije uspio iskoristiti tu značajnu prednost. Tako se momčad, koja je protekle sezone igrala u četvrtfinalu Lige prvaka, nalazi na pretposljednjem mjestu, u šest kola upisali su tri poraza i tri remija.

Sporting Gijon je upisao drugu pobjedu ove sezone, svladavši na domaćem terenu Mallorcu 4:1. Hrvatski nogometaš Mate Bilić, koji je član Sporting Gijona, u igru je ušao u 66. minuti, a u 82. postigao je gol za konačnih 4:1. To mu je prvi pogodak u sezoni.

Rezultati:

Getafe - Osasuna 2:1 (Cata Diaz 55, Pedro Leon 76/Aranda 62)
Valladolid - Athletic Bilbao 2:2 (Diego Costa 60, Nivaldo 75/Markel Susaeta 10, Iker Muniain 77)
Sporting Gijon - Mallorca 4:1 (Luis Moran 58, Miguel 64,68, Mate Bilić 82/ Marti 12-11m)
Villarreal - Espanyol 0:0
Xerez - Malaga 1:1 (Emiliano Armenteros 47/Obinna 84)