• Zadnja izmjena 25.10.2012 09:15
  • Objavljeno 25.10.2012 u 00:34
Ibrahimović 2012

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić/Pixsell

Superbogati i rastrošni PSG nije imao puno problema na Maksimiru. Predvođeni izvrsnim Zlatanom Ibrahimovićem, nogometaši iz Pariza slavili su protiv Dinama sa 2:0
Reuters

Reuters

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Dinamo ipak nije uspio stići do prvog gola ili boda u ovosezonskoj Ligi prvaka. Francuski PSG svladao je u 3. kolu skupine A nogometne Lige prvaka 'modre' na Maksimiru pogocima 2:0 Zlatana Ibrahimovića u 33. i Jeremyja Meneza u 43. minuti, te propustivši još nekoliko mat pozicija za uvjerljiviji trijumf.

Dinamo nije uopće odigrao loše, no očit je nedostatak još jednog kreativca u veznom redu, te napadača koji će i polupriliku pretvoriti u opasnost po protivničkog golmana. 'Modri' jednostavno nemaju kvalitetu za pariranje tako kvalitetnim momčadima kakve su Porto, PSG i kijevski Dinamo pa ni ne čude sva tri poraza od 0:2 u dosadašnjem tijeku natjecanja.

Reuters

Reuters

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/Pixsell

Nažalost, uza sve PR spinove, molbe nogometaša, nagradne igre Uprave kluba, apele trenera Ante Čačića, na Maksmiru se nije skupilo više od 10.000 navijača.

Hrvatskom prvaku do kraja sudjelovanja u ovosezonskog Ligi prvaka predstoje još tri utakmice: za dva tjedna u gostima kod PSG-a, zatim ponovno u gostima protiv Porta, te na kraju domaća utakmica s kijevskim Dinamom. U dosadašnjem tijeku natjecanja od svakog od spomenutih suparnika 'modri' su izgubili s po 0:2.

U kratkom sažetku s maksimirske utakmice svakako valja obratiti pažnju na igru i udarce velikog Ibre, te na posljednju minutu utakmice kad je Dinamo zaista bio nadomak počasnom pogotku.