novi prvoligaš

Pogledajte slavlje nogometaša Rudeša koji su izborili plasman u SuperSport HNL

02.06.2023 u 22:29

Nogometaši Vukovara 1991 u posljednjem su, 33. kolu SuperSport Prve HNL pobijedili u gostima Rudeš 2:1 i tako na kraju sezone završili samo bod iza momčadi koja je postala prvakom i time izborila plasman u najviši razred klupskog nogometa u Hrvatskoj

Otkako je tri kola prije kraja momčad Rudeša osigurala plasman u SuperSport Hrvatsku nogometnu ligu, nestalo je rezultatskog naboja pa su u tri kola novi članovi HNL-a osvojili samo jedan bod i doživjeli dva poraza pred svojim navijačima.

Rudeš je poveo u 39. minuti pogotkom Antonija Boršića iz kaznenog udarca, ali su u drugom poluvremenu Vukovarci napravili preokret. Izjednaćujući gol postigao je Torless Knoll u 53. minuti, a za pobjedu gostiju strijelac je bio Franco Capitani Minguez u 76. minuti.

Rudeš je sa 64 boda pobjednik SuperSport Prve HNL, a Vukovar 1991 je završio sezonu sa 63 boda.

• +11
NK Rudeš, novi prvoligaš, slavlje, 2.6.2023. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek

U petak je i Jarun u posljednjem kolu pred svojim navijačima svladao vinkovačku Cibaliju 2:1. Vinkovčani su s 54 boda završili sezonu na trećem mjestu, a Jarun se s 44 boda privremeno probio na četvrtu poziciju.