LIGA PRVAKA

Pogledajte: Mandžo i Bayern sredili Arsenal

19.02.2013 u 22:40

Nastavljaju se uzbuđenja u Ligi prvaka. Danas su na rasporedu bile prve utakmice osmine finala između Arsenala i Bayerna te Porta i Malage, a najzanimljivije trenutke s tih dvoboja mogli ste saznati i vidjeti u tekstualnom prijenosu tportala

S više pozornosti pratit će se dvoboj na Emirates stadionu, jer je u Bayernovom sastavu Mario Mandžukić. Hrvatski reprezentativac u sjajnoj je formi, prvi je strijelac Bundeslige, a njegov Bayern praktički je nadomak titule njemačkog prvaka i može se usredotočiti na Ligu prvaka. S druge strane Arsenal je u velikoj krizi, u Premiershipu je tek peti i najjače klupsko natjecanje mu je jedina prilika da spasi sezonu. No Bavarci nikada nisu pobijedili u nekoj utakmici koju su igrali u Londonu (pet puta).

Drugi dvoboj nudi veliku neizvjesnost, ali je u Portu favorit domaćin. Ne samo zato jer igra pred svojim navijačima, nego i zbog toga što u 2013. još ne zna za poraz.

Arsenal – Bayern 1:3

90' - kraj - velika Bayernova pobjeda s kojom je praktički osigurao prolaz u četvrtfinale iako se još igra  90 minuta u Münchenu
80' - Neuer je sada zaustavio Wilsherea
78' - Gomez je zamijenio Mandžukića i gotovo se odmah upisao u strijelce nakon što ga je slučajno pogodila lopta
77' - 1:3 - GOOOOL - Lahm je ubacio s desne strane, a Mandžukić iz blizine zavio
73' - kakva prilika za Arsenal, ali je Giroud iz blizine pucao ravno u Neuera
67' - Arsenalovi igrači postaju sve grublji, peti žuti karton za domaćina zaradio je Ramsey
63' - Kroosov snažan udarac je domaći vratar skrenuo u korner, a nakon toga je zaprijetio glavom Javi Martinez, ali nije bio precizan
61' - Arsenal je odlučnije ušao u nastavak, stimulans stiže i stribina
55' - 1:2 - GOOOOL - nakon kornera, lopta je došla do usamljenog Podolskog koji je glavom zabio svojim Nijemcima

Arsenalov pogodak

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - kraj prvog dijela
45' - Lahm je ubacio s desne strane, a Mandćukić s 11 metara glavom pucao zamalo pored lijeve vratnice
38' - Bayern izgleda moćno, Topnici nemaju nikakvih rješenja kako da nadmudre obranu gostiju
30' - Arsenal još nije uputio niti jedan udarac
23' - Arteta je oštro startao na Mandžukića i zaradio žuti karton, srećom sve je u redu s hrvatskim reprezentativcem
21' - 0:2 - GOOOOL - nakon kornera glavom je pucao Van Buyten, vratar Arsenala je pbranio, a odbijanac je u mrežu gurnuo Müller

Bayernov drugi gol

16' - slobodnjak za Bayern s 22-23 metara, ali nije to dobro izveo Schweinsteiger
7' - 0:1 - GOOOOL - ubačaj s desne strane na rub šesnaesterca,a  Kroos je odlično pogodio

Bayernov prvi gol

5' - opalio je Mandžukić iz teške siuacije i izborio korner nakon kojeg nije bilo opasnosti
3' - prva situacija koja je mirisala na pogodak, Arsenalov napad s desne strane završio je u rukama Neuera
1' - počela je utakmica
- Mandžukić kreće od prve minute

Porto – Malaga 1:0

90+2' - Atsu je propustio posljednju priliku za Porto - kraj
85' - Porto je imao 16 udaraca prema golu, gosti tek jedan pa Španjolci mogu biti zadovoljni što gube samo 0:1
70' - Malaga sigurno kontrolira utakmicu
56' - 1:0 - GOOOOOL - Porto je zasluženo poveo, strijelac je Joao Moutinho

Portov gol

48' - Porto je i nastavak otvorio prilikom, ali ni Lucho Gonzalez nije zatresao mrežu

45' - kraj prvog dijela
45' - Izmailov još nije namjestio nogu, novi promašaj za Porto
40 - Porto ni iz brojnih kornera nije uspio probiti Malagu
25' - potpuna dominacija domaćina, ali nema promjene rezultata
18' - nakon zatišja opet je Porto zaprijetio, ali Varela nije bio precizan
10' - zasad ravnopravna utakmica u Portugalu
4' - Portov igrač Izmailov je ušao u priliku, ali je siguran na vratima Willy