OPET PREKO 30

Pogledajte kako je Derrick Rose srušio Hornetse

29.02.2012 u 11:23

Razigravač Chicaga Derrick Rose, prošlogodišnji MVP lige, predvodio je svoju momčad sa 32 poena i devet dodavanja uključujući i ključni šut 19,4 sekundi prije kraja za pobjedu Bullsa protiv Charlottea 99:95

Rose je značajnu pomoć imao od Francuza Joakima Noaha koji je ostvario double-double učinak od 15 poena i 16 skokova, a po 14 još su ubacili Boozer i Deng

Boston je u Clevelandu prekinuo niz od pet uzastopnih poraza prvenstveno zahvaljujući svojim veteranima Rayu Allenu i Kevinu Garnettu. Allen je u slavlje Celticsa ugradio 22 koša, a Garnett 18 uz osam skokova. Unatoč natučenom laktu zbog kojeg je morao nakratko krajem druge četvrtine napustiti igru, u nastavku je Kyrie Irving ubacio 19 od ukupno 24 koša za domaće.

U trećoj utakmici od povratka nakon loma noge Brook Lopez je sa 38 koševa te odlučujućim slobodnim bacanjima 42 sekunde prije kraja, predvodio Netse do pobjede nad aktualnim prvacima u Dallasu 93:92. Zadnja lopta završila je u rukama Jasona Kidda, no njegov pokušaj bio je prekratak pa su Mavericksi doživjeli 14. poraz u sezoni.

Zbog istegnuća tetive lijeve noge Stephen Curry je propustio gostovanje Warriorsa kod Indiane koju je do uvjerljive pobjede 102:78 predvodio Granger sa 25 poena, a još uvjerljive je Philadelphia razmontirala Pistonse u Detroitu 97:68 uz 20 koševa i osam skokova Younga.

Minnesotini drugi izbori drafta, krilni centar Derrick Williams (2011) i krilo Michael Beasley (2008), 's klupe' su ubacili po 27 koševa u pobjedi kod lidera divizije Pacifik LA Clippersa. Domaćima nije pomoglo niti kombiniranih 57 koševa Griffina i Paula

Turski reprezentativac Ersan Ilyasova iz 'odbojke' je ubacio pobjednički koš za Buckse koji su u Milwaukeeju nadigrali Washington 119:118.

NBA liga, utorak:
Cleveland – Boston 83-86 (Irving 24k / Allen 22k, Garnett 18k, 8s)
Indiana – Golden State 102-78 (Granger 25k / Rush 14k, 7s)
Detroit – Philadelphia 68-97 (Monroe 20k, 8s / Young 20k, 8s)
Chicago – New Orleans 99-95 (Rose 32k, 9a / Kaman 17k, 11s, 5a)
Houston – Toronto 88-85 (Lowry 26k, 5a / DeRozan 17k)
Milwaukee – Washington 119-118 (Dunleavy 28k / Bookker 20k, 11s)
Dallas – New Jersey 92-93 (Nowitzki 24k, 10s / Lopez 38k, 6s)
Sacramento – Utah 103-96 (Cousins 22k, 18s, Thornton 21k / Harris 18k, 7a)
LA Clippers – Minnesota 97-109 (Griffin 30k, 7s, Paul 27k, 6a / Beasley 27k, 5s, Williams 27k, 5s9)

6. Denver 35 18 17
7. Minnesota 35 18 17