ht prva liga

Pobjeda 'modrih' u sjeni spornih situacija; nedosuđeni penal, gol Hodžića uz pomoć ruke

10.08.2018 u 22:13

U prvom susretu 3. kola Hrvatski Telekom Prve HNL-a u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Slaven Belupo 2:1

Dinamo je uvjerljivo došao do pobjede zahvaljujući dva gola u prvom poluvremenu, a koprivnička momčad je tek na samom kraju utakmice došla do počasnog gola.

Dinamo je poveo u 19. minuti pogotkom Armina Hodžića nakon duge lopte Poljaka Kadziora, iako se činilo da je Dinamov napadač bio u zaleđu. No i da nije bio u zaleđu, sigurno je kako je loptu prije nego što je zabio gol - smirio rukom.

Da situacija bude još i gora, samo minutu ranije Slaven Belupo je 'oštećen' za penal nakon što je Perić rukama srušio Jelića u kaznenom prostoru. Situacija nije bila 'najčišća', u najmanju ruku dvojbena... Gosti su - naravno - tražili najstrožu kaznu, ali sudac Križarić je samo odmahnuo rukom...

Ispada kako su 'farmaceuti' u samo šezdesetak sekundi dvaput teško oštećeni...

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

U 42. minuti nakon velike gužve, Marko Lešković je udarcem nogom pronašao put do mreže Koprivničana.

U 90. minuti Slaven je smanjio prelijepim golom Bruna Bogojevića, koji je ubačaj Kamerunca Bongoungija s lijeve strane petom sproveo u mrežu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 7 bodova i utakmicom više od Rijeke (6) i Osijeka (6), dok je Slaven peti s dva boda.

• +5
NK Dinamo - NK Slaven Belupo, 3. kolo HT Prva liga Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Pred 1000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Križarić iz Čakovca.

Strijelci: 1:0 Hodžić (19), 2:0 Lešković (42), 2:1 Bogojević (90)

Dinamo - Slaven 2:1 (3. kolo 2018./19., 10.8.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube
Dinamo - Slaven, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Youtube