vaterpolska liga prvaka

Pobjeda 'jugaša', remi Mladosti, poraz Jadrana; u Zagrebu su 'pala' čak četiri crvena kartona

19.12.2018 u 22:07

Vaterpolisti Juga ostvarili su i petu pobjedu u skupini B Lige prvaka nakon što su u Hannoveru pobijedili Waspo 14:7, Mladost je na plivalištu uz Savu odigrala 7:7 protiv Verone, dok je Jadran izgubio u Berlinu od Spandaua 12:11...

Jug je bez većih problema slavio u Hannoveru pobijedivši Waspo sa 14:7. Dubrovčani su nakon prve četvrtine vodili sa 2:1, a utakmicu su odlučili u drugoj dionici koji su dobili rezultatom 7:0. U posljednje dvije četvrtine odabranici Vjekoslava Kobešćaka su rutinski zadržali prednost ostvarivši i petu pobjedu u skupini.

Jug su do pobjede predvodili Maro Joković sa četiri gola, Loren Fatović s tri gola, te Hrvoje Benić, Luka Lončar i Marko Macan sa po dva gola. Kod domaćina najefikasniji su bili Alex Giorgetti s tri i Pere Estrany s dva gola.

U derbiju kola Mladost i Verona su iznimno nervoznom susretu sa čak četiri crvena kartona s pravom zamjene odigrali 7:7.

Nakon izjednačene prve četvrtine (2:2), Mladost je u drugoj četvrtini zaigrala daleko bolje i taj dio igre dobila je 2:0. Međutim, Talijani su uzvratili i dobili treću dionicu sa 5:3 i u zadnjih osam minuta ušli su s golom prednosti (7:6). Mladost je izjednačila šest minuta prije kraja, a zanimljivo do kraja susreta više nije bilo golova.

Kod Mladosti najefikasniji su bili Cosmin Radu i Lovre Miloš sa po dva gola, dok su Veronu predvodili Andrea Fondelli i Luca Damonte sa po dva gola.

• +4
HAVK Mladost - Spandau 04, 2. kolo vaterpolske Lige prvaka, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Splitski Jadran je na gostovanju u Berlinu izgubio od Spandaua 11:12 upisavši četvrti poraz, dok je njemački sastav zabilježio prvu pobjeda u skupini. Jadran je odlično otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine je imao dva gola prednosti (4:2). U drugoj dionici Spandau je izjednačio na 6:6, a u trećoj četvrtini stigao do prednosti 9:8. U posljednjih osam minuta Jadran je izjednačio na 9:9, domaćin je pobjegao na +2 (11:9, 12:10) da bi Splićani minutu prije kraja smanjili na konačnih 12:11.

Spandau je do prve pobjede predvodio hrvatski vaterpolist Mateo Ćuk s tri gola, dok su kod Jadrana najefikasniji bili Ivan Domagoj Zović sa četiri gola, dok je Boris Popović zabio dva gola.

Na ljestvici vodi Jug CO sa maksimalnih 15 bodova, na drugom mjestu je Verona sa 10 bodova, dok Olympiacos i Mladost imaju po osam bodova. Jadran je sedmi s tri boda.