leznerheid

Pobjeda Francuskinje Worley, prvi veleslalomski bodovi naše Leone Popović

27.01.2018 u 15:23

Francuskinja Tessa Worley pobjednica je veleslaloma kojeg su skijašice u subotu za Svjetski kup vozile u Lenzerheideu, dok je hrvatska skijašica Leona Popović zauzela 23. mjesto.

Worley je bila najbrža i u prvoj vožnji, a u drugoj je do pobjede došla s vremenom 2.10.81,  dok je drugoplasirana Njemica Viktoria Rebensburgh imala sedam stotinki slabije vrijeme (2:10.88). Treće je mjesto zauzela 28. iz prve vožnje Slovenka Meta Hrovat sa sekundom i 45 stotinki zaostatka.

Samo dan nakon što je osvojila 21. mjesto u utrci alpske kombinacije u švicarskom Lenzerheideu, Leona Popović još jednom ima razloga za slavlje. Leona je s brojem 38 prvi put u karijeri doskijala do druge veleslalomske vožnje i na kraju osvojila odlično 23. mjesto.

Na žalost, Leonu Popović ove subote mučili su povišena temperatura i upala uha no ni to ju nije spriječilo da postigne najbolji veleslalomski rezultat do sada. Leona je prvu vožnju završila na 26. mjestu što joj je omogućilo dobre uvjete na stazi u drugoj vožnji. Dobar startni broj pametno je iskoristila i odradila još jednu vožnju bez većih grešaka.

U poretku skijašica u veleslalomu vodi Njemica Rebensburg sa 502 boda, druga je današnja pobjednica Worley sa 470 bodova, a treća je Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja je danas bila sedma, sa 421 bodom. Leona Popović se nalazi na 43. mjestu.

U ukupnom poretku skijašica prva je Shiffrin sa 1.513 bodova, druga je Rebensburg sa 714 bodova, a treća je Švicarka Wendy Holdener sa 702 boda. Popović je u ukupnom poretku na 98. mjestu sa 18 bodova.