STANLEY KUP

Pittsburgh Penguinsi poveli 2-0 u finalu

02.06.2016 u 10:29

Pittsburgh Penguins su sinoć u drugoj utakmici finala Stanley kupa pobijedili u produžetku San Jose Sharks sa 2:1 i povećali svoju prednost u seriji na 2-0.

nhPobjednički gol zabio je Pittsburghov rookie Conor Sheary i to na početku produžetka.

Prva je trećina prošla bez pogodkaa, a u drugoj je za vodstvo Pittsburgha zabio Phil Kessel. Sharks u 11 minuta druge trećine ni jednom nisu pucali prema vratima Matta Murraya koji je utakmicu završio sa 21 obranom.

Međutim u zadnjoj trećini, nešto više od četiri minute prije kraja regularnog dijela, San Jose izjednačuje zahvaljujući pogotku Justina Brauna. Vratar San Josea Martin Jones je imao 28 obrana.

U produžetku je nakon samo dvije i pol minute Sheary zatresao mrežu Sharksa i osigurao pobjedu Pittsburghu.

Treća utakmica se igra u subotu u San Joseu.