wta 1000 dubai

Petra Martić već u 2. kolu završila nastup na jakom WTA turniru

20.02.2024 u 11:35

Hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u meču 2. kola WTA 1000 turnira u Dubaiju, bolja je od nje bila Poljakinja Magdalena Frech 6-4, 1-6, 6-2

Poljska tenisačica, inače 53. u ovom trenutku na WTA ljestvici, meč je otvorila breakom i vodstvom 2-0, a prednost je držala sve do osvajanja prvog seta. Martić, 61. na svijetu, imala je pripremljen itekako uspješan odgovor te je drugu dionicu otvorila s pet gemova u nizu i vodstvom 5-0 koje je garantiralo izjednačenje u setovima.

Meč prepun amplituda u igri obje tenisačice nastavio se i u trećem setu kada je Frech od 1-1 pobjegla na 4-1, a za Martić do kraja više nije bilo povratka.

U tijeku je i meč druge hrvatske tenisačice koja nastupa u Dubaiju. Donna Vekić igra protiv druge nositeljice Arine Sabaljenke, Bjeloruskinje koja je na startu godine obranila naslov pobjednice na Australian Openu. U karijeri Vekić ima odličan omjer protiv Sabaljenke, vodi 5-2 nakon sedam odigranih mečeva.