Perasovićeva 'bukvica' za sigurnu i uvjerljivu pobjedu Hrvatske

08.09.2015 u 22:40

• +7

EuroBasket, Hrvatska - Makedonija

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Hrvatski košarkaši nakon lošijeg ulaska u utakmicu te 'minus dva' na poluvremenu, u nastavku su, nakon Perasovićeve 'bukvice' zaigrali puno bolje te na kraju stigli do sigurne pobjede 73:55 protiv Makedonije

Kao i u dvoboju protiv Slovenije u subotu, naši košarkaši nešto su slabije ušli u utakmicu, te su većim dijelom prvoga poluvremena hvatali zaostatak. Nakon početnog vodstva Hrvatske od 7:2, Makedonija je serijom 10-0 preokrenula na 7:12 i držala vodstvo do kraja prvog dijela.

Makedonci su odlično šutirali trice u prvoj četvrtini (3-5), a pogodili su i prvi šut u drugom dijelu, ali kako su s se njihovi glavni igrači s vremenom sve više umarali, počeli su promašivati, te je bilo samo pitanje vremena kada će veća kvaliteta Hrvatske izbiti na vidjelo.

'Izbornik Perasović u poluvremenu nam je očitao bukvicu, što se odmah i osjetilo na igri u drugom poluvremenu', priznao je nakon utakmice Bojan Bogdanović, koji se nakon teškog pada protiv Slovenije ipak vrati na parkete.

To se dogodilo u drugih 20 minuta, Hrvatska je košem Bogdanovića povela sa 38:37 u 24. minuti, uslijedile su trica Ukića, tri slobodna bacanja Šarića i koš Tomića za 48:39, te je bilo jasno kako će Hrvatska ostvariti drugu pobjedu.

Makedonski kapetan Vlado Ilievski tricom uz dodatno slobodno bacanje smanjio je na 52:46 početkom četvrtog dijela, ali uslijedio je novi udar Hrvatske koja je pobjegla na 69-49 i ostvarila sigurnu pobjedu.

Dario Šarić je sa 15 koševa i sedam skokova predvodio Hrvatsku, Bojan Bogdanović je dodao 13 uz šest skokova, Krunoslav Simon 12, a Ante Tomić 10 uz devet skokova. Predrag Samardžiski je sa 10 ubačaja bio najefikasniji kod Makedonije.

Hrvatska će u 4. kolu u srijedu (21 sat) igrati protiv Nizozemske, dok će natjecanje u skupini okončati u četvrtak (18 sati) protiv Gruzije.