TEK MU JE 18

Pep Guardiola oduševljeno pričao o ovom klincu i svojoj novoj 'ljubavi': On je naš Philipp Lahm

08.01.2023 u 08:12

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola itekako zna kako motivirati svoje igrače

Manchester City prije par dana, ili točnije u četvrtak, stigao je do važne pobjede nad Chelseajem u Londonu. Građani su protiv Plavaca slavili 1:0, te su se nakon remija Arsenala, primaknuli Topnicima na pet bodova.

Guardiolina je momčad pobjednički gol zabila u drugom poluvremenu preko Mahreza, a puno pomaka igri u nastavku unio je 18-godišnji desni bek Nico Lewis, koji je svoj cijeli nogometni put 'trasirao' u Cityjevoj akademiji.

Očito je jako potentan, jer treneri ga ove sezone koriste i u utakmicama mlade momčadi, te u Premier 2 ligi.

Za prvi sastav, pa čak i u Ligi prvaka, skupio je već deset nastupa, uz to zabio je i jedan pogodak. Strijelac je bio protiv Rakitićeve Seville.

I onda ovakve riječi Pepa Guardiole uopće ne iznenađuju.

'Taj dečko nas je učinio boljim onog trenutka čim je zakoračio na teren protiv Chelseaja. Odjednom je Rodri postao bolji, pa i Kevin De Bruyne. Ima tu snagu kada je na terenu i on je u ovom trenutku vrlo važan naš igrač. On je za nas kao mali Philipp Lahm'.