POGLEDAJTE POGODAK

Osijek teškom mukom slomio Inter; Zaprešićanima presudio prvi 'topnik' HT Prve lige te ih gurnuo još više prema Drugoj ligi

20.06.2020 u 20:50

U prvoj subotnjoj utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću je Osijek slomio Inter 1:0, a pogodak je zabio Mirko Marić

Nogometaši Osijeka u subotu su upred 300 gledatelja protiv Intera slavili sa 1:0, te su se privremeno probili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Inter devetim porazom u nizu ostao na dnu tablice.

Pobjednički gol zabio je najbolji strijelac lige Mirko Marić u 68. minuti i to mu je 19. pogodak ove sezone.

U prvom poluvremenu Osječani su diktirali tempo, ali nisu stvorili niti jednu priliku, već je najbolju šansu imao kapetan Intera Komnen Andrić, koji je nakon kornera u 30. minuti, glavom pucao pokraj gola.

U 63. minuti Osječani su zatresli greduu. Brazilac Igor Silva uposlio je sunarodnjaka Talysa, čiji udarac s desetak metara zaustavio okvir gola. Osijek je stigao do pogotka u 68. minuti. Brazilac Talys proigrao je Mirka Marića, koji je sa deset metara iskosa zatresao mrežu.

Inter je mogao izjednačiti u 73. minuti, ali Ivan Mamut je pogodio vratnicu. Mamut je još jednom zaprijetio u 78. minuti, ali njegov udarac promašio je okvir vratiju gostujućeg gola.

• +9
Hrvatski telekom Prva liga, 30. kolo, Inter Zaprešić - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.