repovi derbija

Oko sokolovo presudilo: Dinamov gol nije regularan, bilo je zaleđe!

23.10.2017 u 21:19

Hajduk i Dinamo u subotnjem su derbiju na Poljudu odigrali 2:2. No, repovi se vuku i dalje, bilo je tu svega, a čini se najviše sudačkih pogrešaka Tihomira Pejina i njegovih pomoćnika

Mateo Beusan, popularno Oko sokolovo u HTV-ovoj emisiji Stadion komentirao je suđenje na derbiju i izdvojio sporne situacije. Evo njegove presude kod izjednačujućeg gola Dinama za 1:1 kojeg je u 89. minuti zabio Filip Benković

'Ova situacija ne može opravdati pomoćnika!', jasan je Beusan koji pojašnjava:

'Soudani je u zaleđu čim se vraća po tu loptu. Ovo je čisto zaleđe, definitivno neispravan gol Dinama, pogrešna odluka pomoćnog suca Patakija.'

Samo dvije minute kasnije Dinamo je poveo 2:1. Ademi i Tudor bili su u duelu, Hajdukov igrač je pao, a Ademi sjajno asistirao Henriquezu za gol.

'Drugi Dinamov gol nema veze s prekršajem. Tudor se poskliznuo, nije bio faul Ademija. Njegova ruka na Tudorovim leđima nije imala utjecaja na pad, Tudor je sam pao, vidite i da je njemu samom jasno da je pogriješio. Nije ovo košarka, ovakav se kontakt ne sudi. No, siguran sam da mnogi suci ne bi sudili taj penal', kaže Beusan koji upozorava i na činjenicu kako je čak sedam igrača ušlo u šesnaesterac kad je Erceg pucao penal.

Hajduk - Dinamo 2:2 (13. kolo 2017./18., 21.10.), sažetak Autor: YouTube

'Jedanaesterac za Hajduk je čist, sudac je tu pokazao odlučnost i hrabrost. Sudio je penal odmah čim je Stojanović počeo gurati Hajdukovog igrača', misli Mateo Beusan i nastavlja:

• +7
HT Prva iga, 13. kolo: Hajduk - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

'No, kod samog izvođenja je Dinamov golman Livaković daleko vani, a čak sedam igrača je ušlo u kazneni prostor. Da je sve po pravilima, trebao se ponavljati penal. Ali stavite se u kožu suca... Što bi bilo da je ponovio taj penal, pa možda Tudor promaši... Tko bi ga 'oprao'?'