U KORIST UNITEDA

Ogromnom sudačkom pogreškom otvorena nogometna 2015.

01.01.2015 u 15:46

Puno je tinte potrošeno o Manchester Unitedu te koliko su imali protekcija kod sudaca dok je na klupi bio Sir Alex Ferguson. Sudeći po prvoj utakmici u 2015., ta se tradicija nastavlja

Prvu utakmicu velikih europskih liga u novoj godini odigrali su Stoke i Manchester United, u 20. kolu engleske Premier lige. Konačni je rezultat utakmice bio 1:1, iako je domaća momčad imala više prilika doći do pobjede.

No, ono po čemu će susret ostati zapamćen situacija je sredinom drugog poluvremena, kada je branič Uniteda Smalling, svega na nekoliko metara od suca, vidno i namjerno igrao rukom u svom 16-ercu. No, sudac nije označio 11-erac za domaću ekipu, na čuđenje mnogih na stadionu ,a sada i po društvenim mrežama.

Pogodak za Stoke u drugoj je minuti postigao Shawcross, dok je za United u 28-oj pogodio Falcao. Ovim remija, United ostaje na trećem mjestu s 37 bodova, dok je Stoke sada deseti, s ukupno 26.