KRASAN GOL VEŠOVIĆA

Odlična Rijeka gurnula Rudeš u tešku situaciju uoči zimske stanke!

17.12.2017 u 18:50

U nedjeljnoj utakmici 20. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke na Rujevici su pobijedili Rudeš rezultatom 3:0 i tako goste ostavili čvrsto na posljednjem mjestu uoči zimske stanke, s pet bodova zaostatka za Istrom i Cibalijom...

Rijeka je svoju povijesnu nogometnu godinu uspjela završiti na pobjednički način. Kekova družina oporavila se od krize koja ju je tresla tijekom jeseni i s četiri trijumfa u nizu dočekala zimsku stranku, a nakon Milana, Slavena i Intera, ove nedjelje svladala je i Rudeš.

• +3
HT Prva liga, 20. kolo: Rijeka - Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Bio je to susret u kojem su Riječani dominirali od samog početka, a prvi su pogodak postigli u 6. minuti, kada je Gavranović proigrao Acostyja, a ovaj se sjurio prema golu i s lakoćom svladao Čondrića.

Rijeka - Rudeš 1:0 (Acosty 6) Autor: YouTube

Rudeš se mogao vratiti u utakmicu, no Mujić je u posljednjim trenucima prvog dijela nakon povratne lopte Svrake pogodio gredu i tako propustio najveću priliku gostiju.

U 63. minuti sve je bilo riješeno, nakon silovitog udarca Vešovića koji je ostavio gomana Rudeša ukopanim i završio u mreži.

Rijeka - Rudeš 2:0 (Vešović 63) Autor: YouTube

U sudačkoj nadoknadi Jakov Puljić je zaokružio pobjedu domaćina.

Rijeka - Rudeš 3:0 (Puljić 90+1) Autor: YouTube

Rijeka je ovom pobjedom smanjila zaostatak za Osijekom na bod, no i dalje drži tek četvrto mjesto na ljestvici. Rudeš se pak nalazi u teškoj situaciji, s čak pet bodova zaostatka za Istrom i Cibalijom. Mali će klub tijekom zimske stanke morati pronaći način kako izaći iz krize, jer u ovom je trenutku prvi favorit za ispadanje iz HT Prve lige...

Rijeka - Rudeš, izjave trenera Autor: YouTube