ZANIMLJIVO NA MARAKANI

Odigran najveći derbi srpskog nogometa; Zvezda napravila ogroman korak prema novom naslovu

25.04.2019 u 21:10

U 160. derbiju srpskog nogometnog prvenstva, u sklopu 33. kola, Crvena zvezda je na Marakani svladala Partizan 2:1

'Crveno-beli' su napravili novi veliki korak prema osvajanju 29. naslova prvaka. Pred svojim navijačima (gledatelja je bilo nešto preko 21 tisuće) nisu dozvolili iznenađenje.

Ovoga puta nije bilo huliganske uvertire na beogradskim ulicama koja je bila uobičajena za ovu utakmicu, velika bodovna razlika jednostavno je primirila one najvatrenije, ali je na tribinama bilo usijano, a pirotehnike nije nedostajalo.

Prvi pogodak pao je u 60. minuti iz penala kojeg je precizno izveo Ben Nabouhane nakon što je istog igrača u kaznenom prostoru za dres povukao Urošević.

Vodstvo domaćina povećao je Vukanović u 81. minuti kada je s oko 11 metara snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu.

• +3
Atmosfera na derbiju Crvena zvezda - Partizan Izvor: Pixsell / Autor: Srdjan Ilic/PIXSELL

Počasni gol Partizana dogodio se u 89. minuti, a strijelac je bio Ricardo Gomes.

Zvezda je prva sa 48 bodova, a Partizan peti sa 30.

Crvena zvezda - Partizan Izvor: Pixsell / Autor: Srdjan Ilic/PIXSELL