DIRLJIVA GESTA

Odao počast stradalim nogometašima, a sudac ga je ipak kaznio

01.12.2016 u 09:02

Urugvajac Edinson Cavani zabio je u pobjedi svog PSG-a protiv Angersa. Gol je posvetio igračima Chapecoensea stradalim u zrakoplovnoj nesreći...

Francuski prvak PSG u 15. prvenstvenom kolu na Parku prinčeva pobijedio je Angers 2:0. Goste je načeo Thiago Silva u 34. minuti utakmice, a sudbinu im je zapečatio Edinson Cavani iz penala u 66. minuti. No ono što je Urugvajac učinio nakon gola oduševilo je milijune navijača diljem svijeta...

Cavani je skinuo dres i pokazao napis 'ACE Fuerza' na majici koju je nosio. Pogledao je prema nebu i počeo moliti za nogometaše Chapecoensea koji su poginuli u zrakoplovnoj nesreći. Svi su bili oduševljeni njegovom dirljivom gestom, osim glavnog suca utakmice, stanovitog Franka Schneidera. Nogometni se činovnik odlučio strogo držati pravila, pa je Cavaniju nakon svega pokazao žuti karton, a za svoj je potez zaradio salve zvižduka s tribina. Neki aparatčiki jednostavno nikad neće shvatiti da je ponekad nužno progledati kroz prste... A ovo je zasigurno bila jedna od takvih situacija.

U ostalim susretima 15. kola Ligue 1 Nica je na gostovanju pobijedila Guingamp 1:0 i zadržala vodeću poziciju na ljestvici. Pobjednički je gol zabio Younes Belhande u 5. minuti utakmice.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Lyon te je na gostovanju razbio Nantes 6:0 uz šest različitih strijelaca. Golove su zabili Corentin Tolisso (16), Alexandre Lacazette (39-11m), Maxime Gonalons (41), Mathieu Valbuena (60), Mouctar Diakhaby (75) i Nabil Fekir (81).

U derbiju između St. Etiennea i Olympique Marseillea nije bilo golova, dok su Bastia i Bordeaux odigrali 1:1.