PO ČETVRTI PUT NA VRHU

NY Giantsi ponovno porazili Patriotse i osvojili Superbowl

06.02.2012 u 08:29

U reprizi finala Super Bowla od prije četiri godine New York Giantsi su ponovili tadašnji uspjeh i pobijedili New England Patriotse te po četvrti put osvojili Super Bowl. U finalnom ogledu koji se igrao u Indianapolisu Giantsi su slavili 21:17

Četvrti put u povijesti, u pet igranih velikih finala, igrači New York Giantsa su osvojili Super Bowl. I ovom su prilikom, u završnom ogledu, bili bolji od New Englanda. Ovaj put sa 21-17.

Podsjetimo da su se prije četiri godine isti klubovi našli u lovu na Super Bowl. Te godine je New England u finale ugazio sa savršenim omjerom te sezone 18-0, ali su izgubili finalnu utakmicu od Giantsa 17-14. Tom prilikom su Giantsi 'wild-cardom' došli do velikog trijumfa, baš kao i ove sezone. Tada, a i ovaj put, MVP (najkorisniji igrač) finala je bio quarterback New York Giantsa Eli Manning koji se definitivno pokazao 'noćnom morom' za New England i njihovu zvijezdu, quarterbacka Toma Bradyja

Utakmica je odlučena 57 sekundi prije kraja. Tada je još New England imao vodstvo 17-15, no tada je Ahmad Bradshaw ostvario 'touchdown' bez dodatnog boda, ali je i to bilo dovoljno za 21-17 Giantsa. U posljednjih 57 sekundi su se Giantsi uspjeli obraniti i tako još jednom svladati, na papiru, favoriziranog suparnika.

New England je šest minuta prije kraja treće četvrtine imao prednost 17-9 (više od jednog 'touchdowna'), ali su do kraja primili dva 'field-goala' (kaznena udarca), te 'touchdown' za novi put u poraz.

Inače, Manning i Brady su imali slične brojke ovog finala odigranog na Lucas Oil stadionu u Indianapolisu. Manning je upisao 296 osvojenih jardi, a Brady dvadeset manje, s tim da je Brady dodao za dva 'touchdown', a Manning za jedan.

New England je tako ostao na tri osvojena Super Bowla, a ovim je izgubio već četvrtu završnu utakmicu.