NIŠTA OD TITULE

Novi kiks Leipziga kojem nije pomogla ni nevjerojatna pogreška gostujućeg vratara; Dani Olmo zamijenjen u drugom dijelu

27.05.2020 u 20:57

U susretu 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i berlinska Hertha odigrali su 2:2, a susret je obilježila nevjerojatna pogreška gostujućeg vratara Runea Jarsteina

Norveški vratar je u 68. minuti sam sebi zabio gol za vodstvo domaćeg sastava od 2:1. Patrik Schick je pucao s ruba kaznenog prostora, Jarstein obranio, a potom desnom rukom nekako odbio loptu u mrežu.

Gosti su poveli u 9. minuti golom Marka Grujića, a izjednačio je Lukas Klostermann u 24. minuti. Hertha je u 63. minuti došla do prednosti, ali igračke nakon što je isključen Marcel Halstenberg.

Međutim, RB Leipzig je s igračem manje okrenuo rezultat nakon Jarsteinova 'poklona'. Ipak, Hertha je uspjela izjednačiti u 82. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Krzysztof Piatek. Prekršaj je skrivio Ademola Lookman srušivši neopreznim startom Matheusa Cunhu. Za domaći sastav je do 58. minute igrao Dani Olmo.

Za RB Leipzig je to bio već četvrti remi u posljednjih pet susreta, dok je Hertha i treću utakmicu nakon nastavka prvenstva bez poraza. U prva dva susreta je upisala dvije pobjede.

• +6
RB Leipzig - Hertha, 28. kolo Bundeslige, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ALEXANDER HASSENSTEIN / POOL

Večeras su na rasporedu još četiri utakmice.

Na ljestvici vodi Bayern sa 64 boda, Borussia Dortmund je druga sa 57 bodova, dok RB Leipzig na trećem mjestu ima 55 bodova.