rasprodaja ugleda

Nova sramota Real Madrida; 'kraljevi' izgubili od Leganesa, ali ipak su prošli dalje

16.01.2019 u 23:41

Madridski Real izgubio je u uzvratnoj utakmici osmine finala Kupa kralja na gostovanju kod Leganesa 1:0. Novi je to kiks 'kraljevskog' kluba, no ovaj put bez posljedica. Real je prošao dalje zahvaljujući pobjedi 3:0 u prvoj utakmici

Real je u Leganes došao u kombiniranom sastavu, ali i dalje sa velikim brojem prvotimaca. Nije bilo našeg Luke Modrića, kao ni 'hrpe' ozlijeđenih - Garetha Balea, Tonija Kroosa, Karima Benzeme, Marca Asensia, Marcosa Llorentea, Thibauta Courtoisa i Mariana Diaza. Od prve minute na terenu su bili Marcelo, Varane, Casemiro, Isco, Vazquez, ali ni im nije pomoglo da ostanu neporaženi.

Jedini gol na utakmici zabio je Braithwaite u 30. minuti susreta. Treba napomenuti kako je Leganes je u sudačkoj nadoknadi vremena imao još nekoliko dobrih prilika, ali je golman 'kraljeva' Keilor Navas bio na visini zadatka.

Bez obzira na poraz Real se plasirao u četvrtfinale Kupa kralja, Madriđanima je pomogla pobjeda u prvom susretu kad su na Santiago Bernabeu slavili s 3:0.

Nogometaši Seville izborili su plasman u četvrtfinale Kupa kralja usprkos domaćem 1:0 porazu od Athletic Bilbaa.

Sevilla je u prvom susretu osmine finala na gostovanju pobijedila 3:1, pa je usprkos porazu prošla dalje.

Pobjedu gostima donio je Gorka Guruzeta u 77. minuti.

Prije Seville i Reala plasman među osam najboljih u španjolskom Kupu izborili su Valencija, Girona i Getafe.