SLUŽBENA ODLUKA

Nogometni savez BiH kaznio Štimca: Evo koliko mora platiti

12.12.2025 u 16:10

Bionic
Reading

Disciplinska komisija Nogometnog saveza BiH donijela je odluku o kažnjavanju trenera Zrinjskog Igora Štimca.

Kako je navedeno, Štimac je kažnjen neprimjerenih i neargumentiranih izjava koje je iznio na konferenciji za medije te u javnom prostoru nakon prvenstvene utakmice sa Širokim Brijegom, odigrane početkom studenoga na Pecari.

Štimac je sankcioniran novčanom kaznom od 2000 konvertibilnih maraka, sukladno članku 82., stavku 1., točki b) Disciplinskog pravilnika NS/FS BiH, koji se odnosi na vrijeđanje i klevetu. Riječ je o susretu 13. kola WWIN lige BiH u sezoni 2025./26., odigranom 1. studenoga 2025. u Širokom Brijegu.

Osim trenera, kazne su izrečene i nizu klubova: Rudaru Prijedor, Veležu, Širokom Brijegu, Sarajevu, Borcu i Zrinjskom.

Rudar Prijedor kažnjen je s 2000 KM zbog uporabe pirotehničkih sredstava na utakmici protiv Sarajeva, odigranoj u Prijedoru. Istu novčanu kaznu dobio je i Velež zbog pirotehnike na susretu s Posušjem na stadionu Mokri Dolac.

Široki Brijeg sankcioniran je s ukupno 5300 KM zbog loše organizacije utakmice protiv Borca, kao i zbog uporabe pirotehničkih sredstava te pojave rasizma i drugih oblika diskriminacije na tom susretu.

FK Sarajevo kažnjen je s 9000 KM zbog pirotehnike i ubacivanja predmeta u ograđeni dio terena tijekom utakmice protiv Širokog Brijega na Koševu. Borac iz Banje Luke mora platiti 4000 KM zbog uporabe pirotehničkih sredstava na utakmici protiv Željezničara.

Zrinjski je kažnjen s 8500 KM zbog pirotehnike te rasizma i drugih oblika diskriminacije na utakmici protiv Posušja u Mostaru. Dodatno, Velež je sankcioniran s još 2500 KM zbog uporabe pirotehničkih sredstava na susretu protiv Rudara Prijedora, odigranom u Mostaru.