Mladi hrvatski veznjak Lovro Zvonarek (20) ovog ljeta ponovno mijenja sredinu.
Nakon prošlosezonske posudbe u austrijskom Sturmu, sada odlazi u švicarski Grasshopper Club Zürich, i to na jednogodišnju posudbu iz minhenskog Bayerna. Posao je službeno potvrdio njemački velikan, a sportski direktor Bayerna Christoph Freund pojasnio je pozadinu ovog poteza:
‘Lovro Zvonarek prošle je sezone stekao vrijedno iskustvo u austrijskoj Bundesligi i Ligi prvaka nastupajući za Sturm Graz. Pomogao je u obrani naslova, a sada će nastaviti razvoj u Švicarskoj gdje će, nadamo se, imati još više prilika za igru. Bayern će ga i dalje pomno pratiti i pružati mu podršku na njegovom putu’, izjavio je Freund.
Zvonarek je u Bayern stigao 2022. godine iz Slaven Belupa, za odštetu od 1,8 milijuna eura, a ugovor s bavarskim klubom veže ga do ljeta 2027. godine. Prema podacima Transfermarkta, trenutačno vrijedi oko dva milijuna eura.
Godinu dana proveo je u rezervnoj momčadi Bayerna, dok je za prvu momčad upisao pet nastupa u Bundesligi i pritom postigao jedan pogodak. Uoči prošle sezone poslan je na posudbu u Sturm Graz, no nije uspio osigurati veću ulogu – većinu svojih 19 nastupa skupio je u jesenskom dijelu, uglavnom ulascima s klupe.
Nedavno se povezivao i s Osijekom, ali ništa zasad od povratka u SHNL.