Ligue 1

Niko Kovač upisao prvu pobjedu na klupi Monaca, Toma Bašić zabio gol u pobjedi Bordeauxa

30.08.2020 u 17:44

Hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač ostvario je premijernu pobjedu na klupi Monaca nakon što je momčad iz Kneževine u susretu 2. kola Le Championnata na gostovanju porazila Metz s 1:0

Hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač ostvario je premijernu pobjedu na klupi Monaca nakon što je momčad iz Kneževine u susretu 2. kola Le Championnata na gostovanju porazila Metz s 1-0.

Monaco je otvorio sezonu domaćim remijem (2:2) protiv Reimsa, a u drugom kolu stigao je i do pobjede.

Pogodak odluke zabio je Benoit Badiashille u 22. minuti. Momčad iz Kneževine završila je susret s igračem manje nakon što je u prvoj minuti drugog poluvremena isključen Youssouf Fofana zbog drugog žutog kartona.

Prvu pobjedu sezone dohvatio je i Bordeaux porazivši na gostovanju Angers s 2:0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Bordeaux je poveo u 25. minuti preko Josha Maje, a samo dvije minute kasnije Bašić je zabio za 2:0. Bivši igrač Hajduka proveo je cijeli susret na terenu, dok Mateo Pavlović nije nastupio kod Angersa.

Na gostovanju je slavio i Lille, a gol vrijedan tri boda protiv Reimsa zabio je Jonathan Bamba u 32. minuti. Domagoj Bradarić je igrao cijeli susret za Lille.

Večeras se još sastaju Brest i Marseille, a aktualni prvak PSG će krenuti u sezonu u utorak gostovanjem kod Lensa.