francuska liga

Niko Kovač sa svojim je Monacom stigao do važne gostujuće pobjede; vodili su 'kneževi' 3:0, a onda panično spašavali tri boda...

15.01.2021 u 23:17

U susretu 20. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju svladao Montpellier 3:2 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu

Momčad Nike Kovača je u 61. minuti utakmice povela 3:0, a onda je do samog kraja grčevito spašavala tri boda nakon što je Montpellier uspio smanjiti na 3:2.

Monaco je poveo u 24. minuti golom Kevina Vollanda, a 11 minuta kasnije Wissam Ben Yedder je povećao prednost gostiju iz Kneževine. Kada je Ben Yedder u 61. minuti realizirao kazneni udarac za 3:0 činilo se kako će Kovčeva družina lako do bodova na ovom teškom gostovanju.

Međutim, Elye Wahi je u 63. minuti vratio nadu domaćinu, a samo pet minuta kasnije Andy Delort je smanjio na 3:2 zakompliciravši situaciju. Ipak, Monaco je do kraja susreta uspio sačuvati gol prednosti ostvarivši važnu gostujuću pobjedu.

Monaco je ostao na četvrtom mjestu, sada ima 36 bodova, tri manje od PSG-a i Lillea, dok je u vodstvu Lyon s 40 bodova. Montpellier je osmi s 28 bodova.