derby della capitale

Lazio je u jednom od najvećih svjetskih gradskih derbija razbio nemoćnu Romu

15.01.2021 u 22:57

Na rimskom Olimpicu je odigran jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, 'Derby della Capitale', u kojemu je Lazio deklasirao gradskog suparnika Romu 3:0

Realno, Lazio je bio puno bolji, mogao je i uvjerljivije slaviti. Na trenutke potpuno nemoćna i bezopasna Roma imala je sreće što nije doživjela veći 'potop' i puno teži poraz od ovog. Koji je dovoljno bolan za navijače 'vučice'...

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Cire Immobilea, a osam minuta kasnije Luis Alberto je u svom 100. nastupu za Lazio zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je slavljenik Alberto svojim drugim golom na utakmici u 68. minuti.

Španjolac je tako postao prvi igrač Lazija koji je u gradskom derbiju zabio dva gola nakon Roberta Mancinija kojem je to uspjelo još davne 1998. godine.

Bio je ovo prvi 'Derby della Capitale' koji je igran pred praznim tribinama, te prvi u kojem su španjolski golmani startali i za Romu i za Lazio. Kod domaćina je branio Pepe Reina, a za Romu Pau Lopez.

U ovom kolu na raspredu je još jedan veliki okršaj, u nedjelju se sastaju Inter i Juventus.

Lazio je ovom pobjedom napredovao za jednom mjesto i sada je sedmi s 31 bodom, dok je Roma ostala na trećem mjestu s 34 boda.

Na vrhu je Milan s 40 bodova, tri više od Intera.