REAKCIJA HRVATSKOG TRENERA

Niko Kovač objasnio tko je glavni krivac za Monacov poraz u finalu, a nije skrivao ni što je rekao svojim igračima u svlačionici

20.05.2021 u 08:52

Nogometaši PSG-a obranili su naslov pobjednika francuskog Kupa nakon što su u finalnom susretu na stadionu Stade de France pobijedili Monaco 2:0, a utakmicu je prokomentirao hrvatski stručnjak na klupi kluba iz Kneževine Niko Kovač

Niko Kovač je karijeri samo dva puta izgubio vodeći momčad u domaćim kupovima. Ovaj drugi poraz dogodio se kao i prvi, u finalu, u razmaku od 26 utakmica. Svaki puta je gubio od najbolje momčadi u zemlji...

'Prvo želim čestitati PSG-u na njihovom naslovu. Mislim da smo u prvih nekoliko minuta bili malo uplašeni. Bilo je to naše prvo finale s ovom skupinom igrača. PSG ima sjajnu razinu iskustva u ovakvoj utakmici. Mislim da smo u uvodnim minutama minuta imali malo previše respekta prema ovoj momčadi. U ritmu to nije bilo na razini onoga što smo nedavno pokazivali', rekao je Kovač pred novinarima te dodao:

'To očito nije bilo ni najbolji finale koje sam vidio u životu. Igrali smo bolje nakon što smo primili gol. Kad sam izgubio svoje prvo finale Kupa u Njemačkoj, rekao sam da se želim vratiti sljedeće godine s pobjedničkim duhom; to ćemo učiniti.'

Što ste rekli svojim igračima u svlačionici nakon poraza?

'Rekao sam im da možemo biti ponosni što smo stigli do ovog finala ovdje na Stade de Franceu protiv PSG-a. U nogometu penal možete propustiti samo ako dobijete priliku da ga iskoristite, a finale možete izgubiti samo ako ga igrate. Bio je to važan trenutak za nas, za klub.'

Nema previše vremena za tugovanje...

'Imamo pravo biti razočarani večeras i biti razočarani sutra, ali od petka ćemo morati razmišljati o sljedećoj utakmici. Moramo se prebaciti na sljedeću utakmicu. Još uvijek možemo završiti ovu sezonu na fantastičan način.'

Što je presudilo da trofej pripadne Parižanima?

'Kylian Mbappé za mene je najbolji igrač svijeta, a ovo se finale promijenilo zahvaljujući njemu. Iskoristio je pogrešku s naše strane i asistirao kod prvog gola, a drugi gol je sam zabio. Imao je vrhunsku izvedbu.. Zbog toga ga želi toliko klubova. Imali smo prije sreće da smo ga ograničili, ali sada je nismo imali.'

• +5
PSG - Monaco, finale Francuskog kupa, 2021. Izvor: EPA / Autor: Ian Langsdon

Za kraj se osvrnuo i na Axela Disasija, igrača zbog kojeg je Monaco primio prvi pogodak.

'Mi smo momčad. Zajedno pobjeđujemo i gubimo. Axel je možda pogriješio, ali ne možemo ga okrivljavati. Pogreške su dio nogometa. Danas mali detalji i sreća nisu bili na našoj strani i moramo prihvatiti ovaj poraz i nadam se da ćemo pobjednički završiti sezonu.'

Podsjećamo, PSG je poveo u 19. minuti golom Argentinca Maura Icardija kojem je to bio peti gol u četiri ovosezonska nastupa u Kupu. Disasi je napravio veliku pogrešku, što je koristio Kyian Mbappe, te asistirao Icardiju za 1:0.

Kovačeva momčad je najbliže izjednačenju bila u 70. minuti, no Gelson Martins nije iskoristio obećavajuću priliku pogodivši prečku. Uzvratio mu je Mbappe pogodivši u 80. minuti vratnicu nakon sjajnog loba, no samo minutu kasnije mladi francuski napadač je zabio za 2:0.

Bila je to prva pobjeda pariškog sastava protiv Monaca ove sezone nakon što je Kovačeva družina dobila oba susreta u prvenstvu. U Parizu je bilo 2:0, a u Kneževini 3:2.

U nedjelju ćemo doznati i tko će biti francuski prvak. Uoči zadnjih 90 minuta vodi Lille sa 80 bodova, PSG ima 79, a Monaco 77 bodova.

Lille će titulu loviti na gostovanju kod Angersa, PSG gostuje kod Bresta, dok će Monaco gostovati kod Lensa.