derbi azurne obale

Niko Kovač i Monaco zaustavili pobjednički niz Nice u utakmici s nekoliko preokreta; domaćini u zadnjim trenucima promašili penal

19.09.2021 u 17:49

Nica i Monaco su odigrali 2:2 i podijelili bodove u šestom kolu francuske Ligue 1

Niz pobjeda od tri utakmice Nice u Francuskoj ligi završio je u nedjelju kada su u derbiju Azurne obale odigrali kod kuće neriješeno 2:2 protiv susjeda iz Monaka.

Aleksandar Golovin otvorio je utakmicu golom za Monaco, da bi Nica u drugom poluvremenu dvaput zabila preko Andyja Delorta i Hichama Boudaouija. Bod momčadi Nike Kovača donio je Wissam Ben Yedder iz penala u 77. minuti, da bi Monaco potom imao i sreću jer je šest minuta kasnije domaći igrač Amine Gouiri promašio jedanaesterac.

Nica je četvrta na ljestvici s 10 bodova iz pet utakmica, a Monaco je 13. sa pet bodova iz šest utakmica.

Tri su popodnevne utakmice završile remijem, da bi Nantes u gostima slavio kod trećeplasiranoga Angersa s čak 4:1.

Kasnije u nedjelju Paris St Germaina igra kod kuće protiv Olympique Lyonnais, a Lionel Messi mogao bi odigrati svoju prvu utakmicu na Parku prinčeva.