KVALIFIKACIJE ZA SP

Nijemci lako s Česima, Škoti se spasili u zadnjoj minuti

08.10.2016 u 22:44

U susretima europskih kvalifikacija za SP 2018 igranih u subotu Njemačka je pobijedila Češku s 3-0, a Poljska u 'ljepotici večeri' Dansku s 3-2.

Nijemci su u Hamburgu lakše od očekivanoga pobijedili Češku s 3-0 pogocima Müllera (2) i Kroosa.

Poljaci su u Varšavi slavili protiv Danaca s 3-2 na krilima sjajnog Roberta Lewandowskog koji je upisao 'hat-trick'.

Nakon vodstva od 3-0 Poljaci su se opustili te su Danci zabili dva gola i učinili završnicu neizvjesnom. Slovenci su u Stožicama golom Kronavetera slavili protiv Slovačke s 1-0.

Veliki uspjeh postigao je Robert Prosinečki koji je kao izbornik Azerbajdžana u Bakuu pobijedio Norvešku s 1-0 golom Medvjedjeva iz 11. minute. Azeri su u prva dva kola ostvarili dvije pobjede i na vrhu su ljestvice.

Rumunji su u Erevanu s čak 5-0 pobijedili Armeniju, a domaćine je skupo koštao crveni karton Malakjana već u 4. minuti, kada je rukom spriječio gol. Armenci su s igračem manje primili pet golova, kao i Kazahstanci u Podgorici od Crne Gore.

Novi engleski izbornik Gareth Southgate startao je pobjedom na Wembleyu od ne baš uvjerljivih 2-0 protiv Malte.

SKUPINA C

Azerbajdžan - Norveška 1-0 (Medvjedjev 11)
Njemačka - Češka 3-0 (Müller 13, 65, Kroos 49)
Sjeverna Irska - San Marino 4-0 (Davis 26, Lafferty 79, 90+2, Ward 86)

POREDAK: Njemačka i Azerbajžan po 6 bodova, Sjeverna Irska 4, Češka 1, Norveška i San Marino bez bodova

SKUPINA E

Armenija - Rumunjska 0-5 (Stancu 5pen, Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 59). CK: Malakjan (Arm, 4).
Crna Gora - Kazahstan 5-0 (Tomašević 24, Vukčević 59, Jovetić 64, Beciraj 73, Savić 78)
Poljska - Danska 3-2 (Lewandowski 20, 36pen, 48/Glik 49ag, Poulsen 69)

POREDAK: Crna Gora, Rumunjska i Poljska po 4 boda, Danska 3, Kazahstan 1, Armenija 0.