NBA LIGA

Ni sjajni Griffin nije spasio Clipperse protiv Oklahome

22.11.2013 u 08:59

Košarkaši Oklahoma City Tuhndera savladali su sinoć Los Angeles Clipperse u svojoj Chesapeake Energy Areni s uvjerljivih 105:91

Tijekom susreta Oklahoma u nijednom trenutku nije zaostajala, a Clipperse su ograničili na samo 41.3 posto šuta iz igre.

Od početka prošle sezone Thunder je na omjeru pobjeda i poraza 40-1 kada uspiju ograničiti suparnika na manje od 42 posto šuta iz igre. Kevin Durant upisao je za pobjednički sastav 28 koševa, uz 6 skokova i 8 asistencija. Serge Ibaka dodao je 17 koševa, 5 skokova i 3 blokade, a Russell Westbrook 12 koševa, uz 6 skokova i 5 asistencija.

Clippersima nisu pomogli ni jako kvalitetni učinci najboljih igrača. Blake Griffin tako je zabio 27 koševa uz 10 skokova, dok je Chris Paul sa 17 poena i 12 asistencija upisao svoj 13. double-double od početka sezone. Clippersi su u susret protiv Oklahoma Cityja ušli s prosjekom od 108.7 postignutih koševa po susretu, a samo 91 postignut koš bio im je najslabiji napadački učinak u sezoni.

U drugoj utakmici večeri Denver je u svom Pepsi Centeru nadjačao Chicago Bullse i slavio sa 97:87. Povezanim tricama Natea Robinsona i Jordana Hamiltona početkom posljednje četvrtine Nuggetsi su pobjegli Bullsima i savladali ih po sedmi uzastopni put na domaćem parketu.

Hamilton je predvodio ujednačene Nuggetse sa 17 koševa, J.J. Hickson ubacio je 14, Kenneth Faried 12 uz 11 skokova, Randy Foye 12 koševa, dok je bivši igrač Bullsa Nate Robinson 10 od svojih 11 koševa zabio u posljednjoj četvrtini. Kod Bullsa, koji su uoči ove utakmice imali niz od pet uzastopnih pobjeda, najefikasniji je bio Derrick Rose s 19 koševa. Mike Dunleavy i Carlos Boozer ubacili su po 15 koševa svaki.