ZLATO ZA KIM

Ni medalja za Francuskinju koja je šokirala Zaninović

18.08.2016 u 09:34

Korejka Kim Sohui i Kinez Zhao Shuai osvojili su naslove olimpijskih pobjednika u taekwondou u kategorijama do 49 kilograma, odnosno do 58 kilograma.

Svjetska prvakinja Kim je do zlata stigla svladavši u finalu sa 7-6 aktualnu europsku prvakinju Tijanu Bogdanović iz Srbije, dok su brončana odličja osvojile Azerbajdžanka Patimat Abakarova i Tajlanđanka Panipak Wongpattanakit.

Hrvatska predstavnica u ovoj kategoriji Lucija Zaninović izgubila je u četvrtfinalu. Francuskinja Yasmine Aziez koja ju je pobijedila prvi put u životu na kraju je ispala u polufinalu i zatim u borbi za broncu ostala bez medalje.

Kod muškaraca Zhao Shuai je do naslova olimpijskog pobjednika stigao 6-4 pobjedom u finalu protiv Tajlanđanina Tawina Hanpraba, a bronce su osvojili Kim Tae-hun iz Južne Koreje i Luisito Pie iz Dominikanske Republike.