BUNDESLIGA

Nezadrživi Mandžukić opet zabio za Bayern

15.09.2012 u 17:21

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić na prosjeku je od jednog pogotka po bundesligaškoj utakmici. Uspješan je bio i u domaćoj pobjedi (3-1) njegova Bayerna nad Mainzom u trećem kolu.

Doveo je bavarsku momčad Mandžukić u vodstvo već u drugoj minuti na asistenciju Thomasa Müllera. Najbrži je to pogodak u dosadašnjem dijelu sezone. S trima postignutim pogocima 26-godišnji napadač dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca zajedno s Müllerom.

Bavarcima nisu smetali izostanci ozlijeđenih Riberyja i Robbena. Već u 13. je minuti Bastian Schweinsteiger povećao na 2:0 zabivši svoj drugi pogodak glavom ove sezone. Jednako ih je toliko glavom do njezina početka postigao kroz čitavu karijeru u Bundesligi.

Nakon što su gosti smanjili iz 11-erca koji je skrivio Brazilac Dante, Javi Martinez je pri svom drugom nastupu za Bayern u 90. minuti lijepo asistirao za još ljepši volej Tonija Kroosa lijevom nogom za konačnih 3-1.

Mario Mandžukić u 89. je minuti zamijenjen Claudijem Pizarrom. Tim se nastupom Peruanac izjednačio po broju bundesligaških utakmica s Brazilcem Ze Robertom i Gruzijcem Levanom Kobiašvilijem, koji su dosad najčešće (336 puta) nastupali u Bundesligi među stranim nogometašima.

Za sastav Juppa Heynckesa bila je ovo peta opvosezonska pobjeda u petom nastupu. Jednako su uvjerljivo posljednji put u sezonu Bavarci ušli u sezoni 2000/01, koju su završili naslovom europskih prvaka.

Djelidbu drugog mjesta rezultatski uvjerljivom (3:0) domaćom pobjedom nad Bayerom iz Leverkusena zadržala je dortmundska Borussia. Strijelci za pobjedničku momčad, u čijim je redovima Mario Götze dobio prednost pred Marcom Reusom, bili su Hummels, Blaszczykowski i Lewandowski. Spomenutog Götzea u 69. je minuti zamijenio Ivan Perišić

Bila je to Borussiji 31. uzastopna bundesligaška utakmica bez poraza.

Drugo mjesto s Dortmunđanima dijele nogometaši Nürnberga odnosno Hannovera. Nürnberg je do druge pobjede sezone došao u Mönchengladbachu kod Borussije slaveći 3:2, dok je Hannover istim rezultatom slavio kod kuće protiv Werdera.

Junak Nürnbergove pobjede bio je 22-godišnji Japanac Hiroshi Kiyotake koji je za prva dva gola svoje momčadi asistirao, a za treći, odlučujući pri 2:2 rezultatu, pogodio sam. Bio je to premijerni bundesligaški pogodak za veznjaka pristigloga ovog ljeta iz Cerezo Osake.

Za utjehu domaćinima, oba su gola i za njih, i to na asistencije odličnog Patricka Herrmanna, zabila pojačanja: Luuk de Jong i Granit Xhaka.

Junak Hannoverove domaće pobjede apsolutno je bio Szabolcs Huszti, sjajni Mađar koji se ovog ljeta vratio iz Zenita nakon 3.5 godine. Najprije je prvi gol sam zabio, potom asistirao Andreasenu za 2:0, da bi u kontranapadu, koji je inicirao sam oduzetom loptom, u drugoj minutri sudačke nadoknade postigao pobjednički gol škaricama.

Sastav Mirka Slomke ove je sezone u četirima natjecateljskim dvobojima zabio sedam golova. Huszti je dva današnja zabio, a za preostalih pet asistirao.

U posljednjemu subotnjem ogledu trećega bundesligaškog kola nogometaši Schalkea došli su do druge pobjede nadigravši na gostovanju novog Bundesligaša Greuther Fürth 2:0.

Prekrasnim pogotkom 18-godišnjeg veznjaka Juliana Draxlera gosti su došli u vodstvo u 48. minuti. Primio je mladi njemački reprezentativac loptu iskosa s lijeve strane, krenuo prema sredini, riješio se jednoga suparničkog igrača i s 25 metara topovski poslao loptu pod gredu domaćeg vratara.

Dvije minute prije kraja utakmice pobjedu gostiju potvrdio je još jedan mladi njemački reprezentativac, 21-godišnji veznjak Lewis Holtby.

Svoj drugi pogodak ove sezone kreator igre gelzenkirhenskog sastava zabio je na asistenciju Tranquillo Barnette.